На Кіровоградщині селяни «повстали» проти депутата-орендаря їхніх паїв ВІДЕО

Три десятки пайовиків у Добровеличківці публічно заявили про підробку документів щодо продовження оренди близько 70 гектарів їхньої землі агропідприємством «Згода» ще на десять років.

Про акцію протесту селян повідомляє регіональна дирекція Національного суспільного телебачення України UA: КРОПИВНИЦЬКИЙ.

43d0be38741a9f0e758693465f29cd22

Місцева жителька Віта Гончаренко розповіла нашій знімальній групі, що на протест вийшли люди, які в 2006 році уклали договори оренди землі із товариством «Згода». Термін їх дії мав скінчитися в 2016 році. Зареєстровані державним реєстратором документи були через два роки після підписання. Торік пайовики дізналися про існування додаткових угод оренди строком ще на 10 років, які вони, за словами жінки, не підписували. Голова наглядової ради Товариства «Згода» Віктор Соловчук повідомив – підприємство «Згода» орендує землю в чотирьох районах. Загальна кількість пайовиків майже п’ять тисяч. Претензії, за його словами, мають до десятка осіб. За сумою всіх ділянок, власники яких протестують, виходить до семи десятків гектарів, – йдеться у повідомленні.

У жовтні 2018 Весь Кіровоград з посиланням на прокуратуру області писав, що в кримінальному розслідуванні за фактами підробки підписів у земельних документах працівниками агрофірми ТОВ «Згода», що належить депутату Кіровоградської облради Івану Соловчуку та членам його родини, – близько двох десятків потерпілих.

Нагадаємо, директором ТОВ «Згода» є депутат Кіровоградської обласної ради від «Батьківщини» Іван Соловчук. За даними відкритої бази Youcontrol, він також є одним з п’яти засновників та кінцевих бенефіціарних власників підприємства, які всі мають однакове прізвище.

Також повідомлялося, що на роботу до новоствореного Кропивницького апеляційного суду переведено суддів, які залишили пай тяжкохворої жінки «у рабстві» агрофірми обласного депутата, скасували вирок двічі засудженим за вбивства та виправдали суддю Галагана, який їздив за кермом у стані сп’яніння.