Під час агітаційного концерту в Кропивницькому випивали та закусювали на центральній площі

«Підвіз людей автобусами, розповсюдження газет з «чорним піаром»: у Кропивницькому відбувся концерт на підтримку Тимошенко», – під таким заголовком про захід повідомили в Громадянській мережі ОПОРА.

Відповідний матеріал розміщено на офіційному сайті неурядової організації, яка з 2007 року досліджує виборчий процес в Україні та спостерігає за всіма його етапами.

Скріншот
Скріншот

Події навколо згаданого заходу передвиборчої кампанії прокоментував у відеоблозі Погляд тележурналіст Андрій Богданович.

Жіночки не розгубилися, і «під концерт» розклали їжу та випивку прямо на площі. Відео вже гуляє інтернетом, – зокрема зазначив він.

На питання автора запису про те, чи вони за Юлію Володимирівну, приїхали на концерт, жінки в кадрі відповідають: «Та ми їмо, Господі…».

Скріншот
Скріншот

Концерт відбувся 14 березня. За інформацією ОПОРИ, з наметів «Новий курс», які були встановлені поруч зі сценою, розповсюджували зокрема газету з ознаками «чорного піару» проти Петра Порошенка.

На агітаційній продукції використано державну символіку України. Спостерігачі ОПОРИ також зафіксували, що людей з районів підвозили на концерт автобусами. Перед концертом 14 березня спостерігач ОПОРИ виявив анонс заходу на підтримку кандидатки в Президенти Юлії Тимошенко на дошці оголошень факультету філології та журналістики ЦДПУ імені Володимира Винниченка, – зокрема зазначено в повідомленні.

Текст містить також цитування координаторки спостереження за виборами у Кіровоградській області Зої Лебідь, яка нагадує, що Закон України «Про вибори Президента» прямо забороняє розповсюдження неправдивої інформації – «чорного піару» про кандидатів.

Дошка оголошень у державному педагогічному університеті. Фото - www.oporaua.org
Дошка оголошень у державному педагогічному університеті. Фото – www.oporaua.org

Якщо говорити про ймовірне порушення закону, то слід зазначити, що ч. 20 та ч. 21 ст. 64 Закону «Про вибори Президента України» забороняється використання приміщень органів державної влади для проведення передвиборної агітації та розміщення агітаційних матеріалів, політичної реклами у приміщеннях і на будинках підприємств, установ та організацій державної або комунальної форми власності. За такі дії особи винні у порушенні закону можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності згідно ст. 212-210 КУпАП. Закликаємо керівників навчальних закладів утриматися від сприяння проведення заходів передвиборної агітації на базі закладів освіти, – також наголосив громадський обмудсмен із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА у Кіровоградській області Євген Гурницький.

Нагадаємо, до обласного управління СБУ на Кіровоградщині викликають членів місцевої “Батьківщини” для опитувань в рамках кримінального провадження щодо ймовірно створеної мережі підкупу виборців та фальсифікації результатів виборів.