Лісопаркову в Кропивницькому знову взялися забудовувати

Колишній депутат міськради Кропивницького відновив приватне будівництво у природно-заповідній зоні біля озера Котяче око в лісопарковій зоні обласного центру.

Про це повідомляє газета Україна-Центр, у редакцію якої про роботу спецтехніки на об’єкті повідомили телефоном занепокоєні громадяни.

Віктор Ніколаєнко, депутат міськради з 2006 по 2015 рік
Віктор Ніколаєнко, депутат міськради з 2006 по 2015 рік

У двохстах метрах від повороту, перед дамбою через озеро, в лісі дійсно велися земляні роботи. Екскаватор вантажив ґрунт з котловану в КРАЗ, який засипав їм розташований неподалік яр зі зростаючими там тополями, – пише видання. – А нас зустрів не хто інший, як Віктор Ніколаєнко (колишній депутат міської ради обласного центру від «Батьківщини» та Партії регіонів. – Весь Кіровоград), і на припущення, що будівництво начебто заборонено, відповів запитанням – а яким документом воно заборонено? І чому така пильна увага до приватного володіння? Відразу скажемо, що ніяких нових дозвільних документів на початок будівництва нам не показали. Віктор Григорович продемонстрував декларацію на початок будівництва, що датується 2014 роком, і проект будівництва житлового будинку та господарських будівель, підписаний в 2012 році.

У публікації зазначається, що наприкінці 2014 року вирубка дерев і будівництво котловану в заповідній зоні спричинили сплеск громадського обурення серед містян. Тоді ж встановили, що мова йде про ділянки, що належать Наталії Мішиній і Віктору Ніколаєнко.

Видання нагадує, що рішенням Кіровоградської міськради № 390 від 16 березня 2007 року лісопарк «Сосновий» площею 128 га, де наразі ведуться роботи, віднесено до переліку ділянок, що належать до земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення та резервним територій нового зеленого будівництва. В плані зонування міста територія навколо Котячого ока визначається як рекреаційна зона активного відпочинку.

Також згадується рішення обласної ради № 721 від 2009 року, яким визначено, що територія зеленого соснового масиву в районі вулиці Лісопаркової належить до природно-заповідного фонду місцевого значення.

У 2017 повідомлялося, що в обласному центрі очільник підрядного підприємства, яке реконструює паркан навколо пологового будинку №1, Віктор Ніколаєнко, напав на журналіста Першої електронної газети.