Центральний сквер в Кропивницькому може провалитися, - міський голова

ДСНС та міському управлінню економіки поставлена задача визначити, чи можна експлуатувати сквер, взагалі ходити по його території надалі.

Про це міський голова Андрій Райкович сказав у інтерв’ю, оприлюдненому газетою Україна-Центр.

349d6c19-93b0-4879-a6d7-871044cd799e
Центральний сквер в Кропивницькому. Фото – “Точка доступу”

Центральний сквер має особливості, під ним – підвали, коріння дерев проросли туди, торкрети почали руйнуватися. Сквер може просто провалитися на кілька метрів. Тому і завдання ставиться: дайте висновок, чи можна експлуатувати, по території скверу ходити, або не можна, руйнування будівельної конструкції критичні або в рамках дозволеного, – зокрема сказав він. – Отримаємо довідку – будемо залучати проектантів, відпрацьовувати правильне рішення. Можна ремонтувати підвали або обвалити, засипати їх.

В публікації зазначається, що сквер з початку 2000-х знаходиться в оренді у комерційної структури, пов’язаної з колишнім депутатом. Коментуючи виступи представників «Батьківщини» в міськраді за скасування нової нормативної грошової оцінки землі, прийнятої минулоріч, Райкович нагадав про зв’язок цієї політсили з масовим виділенням у користування землі під парками та скверами міста.

Їм дозволяє опозиційний статус говорити про такі речі. Коли вони були при владі, були в більшості, про це не говорилося, так гостро питання не ставилися. Коли вони керували міською радою, також здійснювалося збільшення тарифів, питання податкової політики вирішувалися, земельних ресурсів. Життя на місці не стояло. Десять років тому рішенням міської ради роздали землю в Кропивницького – і парки, і сквери, і місця загального призначення. І ввели такий показник попередньої нормативної оцінки землі, що до початку будівництва оренда коштує «дві копійки». Це неправильно, – зазначив міський голова. – Вони зараз, як ніколи, політично активізувалися, «все завищено» – ціни на енергоносії, на оренду землі, в політичних гаслах їх – зменшити в два, три, чотири рази. Але якщо ми зменшимо податкове навантаження сьогодні, то за рахунок чого місто буде вирішувати всі питання, на що жити? Це популістські рішення, необґрунтовані.

Нагадаємо, в 2016 очільник Кропивницького ветував два прийнятих міськрадою рішення про затвердження земельних ділянок площею біля 3,5 га по вул. Волкова, право оренди на які набувається на аукціоні. Зазначалося, що рішення прийняті в інтересах ПП «Технокомплектсервіс» та ТОВ «Укр Апекс Груп», одне з яких пов’язували з міськими депутатами з фракції «Батьківщина» Олександром Цертієм та Юрієм Гребенчуком