На Кіровоградщині «чорнять» усіх трьох основних кандидатів

Продовжується тенденція до використання «чорного піару» в поширенні матеріалів проти Юлії Тимошенко, Володимира Зеленського та Петра Порошенка.

Про це координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Кіровоградській області Зоя Лебідь повідомила сьогодні під час прес-конференції в Кропивницькому.

Фото - CBN
Фото – CBN

Підводячи підсумки спостереження за ходом кампанії у першому турі виборів Президента України, Лебідь також наголосила на кадровій проблемі – багато хто з кандидатів у президенти не знайшов кваліфікованих представників. Зокрема, за її інформацією, члени однієї дільничної виборчої комісії в області відмовилися від використання комп’ютера, бо не вміють ним користуватися.

За даними громадського омбудсмена з захисту виборчих прав ОПОРИ в Кіровоградській області Євгена Гурницького, наразі в регіоні відкрито 11 кримінальних проваджень у зв’язку з порушеннями виборчого законодавства.

На вчорашній вечір надійшло 176 повідомлень про порушення у сфері виборчого законодавства. Серед цих повідомлень по 34 фактам складено 141 протокол, які були направлені до суду, – каже Євген Гурницький. – По 29 фактам триває перевірка. 102 справи закрито, оскільки не підтверджені факти, що там зазначаються.

Він повідомив також, що судами області до адміністративної відповідальності притягнуто 5 осіб, зокрема директора ТОВ «Укрреклама» оштрафували на 1700 гривень, а директора рекламного агентства «РІК» – на 51 гривню і на 340 гривень.

Нагадаємо, на початку березня в Кіровоградському управлінні СБУ підтвердили інформацію про виклики членів місцевої організації партії Юлії Тимошенко “Батьківщина” для опитувань в рамках кримінального провадження щодо ймовірно створеної мережі підкупу виборців та фальсифікації результатів виборів.