До 2020 тариф на воду ОКВП «Дніпро-Кіровоград» буде рости, щоб повернути міжнародний кредит

Роботи в проекті модернізації обласного водогону за 44,4 мільйони доларів кредиту Світового банку, який стартував у 2014-му, та про фінальну стадію якого відзвітували минулого серпня, досі «в стадії реалізації».

Про це повідомляє Україна-Центр з посиланням на директора обласного комунально-виробничого підприємства «Дніпро-Кіровоград» Романа Ілика.

Фото - "Гречка"
Фото – “Гречка”

Договір підписали в 2014 році, а тендери почали тільки в 2016-му. Плюс Світовий банк, там теж працюють люди, і з кількох тендерів у нас розгляд матеріалів, які подавалися для акцептування, тривав по 6-7 місяців, – цитує керівника видання.

Про це він сказав під час виступу в обласній раді, яка керує підприємством, обґрунтовуючи необхідність запозичити у Світового банку ще 3,5 мільйона доларів. За них ОКВП планує побудувати новий водогін, який буде подавати воду до селища Нового в межах Кропивницького, і нову каналізаційну мережу, яка з’єднає селище з міською системою. На думку Ілика, так буде краще, ніж реконструювати чинне сьогодні в Новому обладнання, зазначає видання.

Директор вважає, що економія в результаті передбачуваної модернізації перекриє суму тіла кредиту, яку необхідно заплатити відповідно до договору, після 2020 року, і зростання тарифів припиниться.

Припиниться в частині Світового банку, – уточнив Ілик. – В частині інфляції і підняття мінімальної заробітної плати це не може залежати від мене, як від менеджера.

За його інформацією, Національна комісія регулювання енергетики і комунальних тарифів зараз розглядає пропозицію підприємства щодо встановлення нового тарифу для своїх абонентів. Коли вона прийме рішення про встановлення тарифу, там вже буде складова погашення тіла кредиту Світового банку на реконструкцію мереж і насосних станцій, зазначив директор ОКВП.

Нагадаємо, тариф на водопостачання та водовідведення для абонентів «Дніпро-Кіровоград», який з липня 2018 року зріс на чверть, з початку 2019 року мав зрости ще на третину.

3 серпня минулого року новинні ресурси з посиланням на Надзвичайного та Повноважного Посла Литовської Республіки в Україні Марюса Януконіса повідомили про старт завершального етапу модернізації водоканалів у Кропивницькому, Знам’янці, Олександрії та Світловодську на три мільйони доларів з позики Світового банку в 44,4 мільйона доларів.

Довідково: Обласне комунальне виробниче підприємство (ОКВП) «Дніпро-Кіровоград» належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст області, засновником якого виступає Кіровоградська обласна рада. Кіровоградську обласну раду наразі очолює Олександр Чорноіваненко.