Родовище літію на Кіровоградщині віддали колишній компанії сина Азарова

Окружний адмінсуд Києва відмовив прокуратурі у позові про скасування спеціального дозволу ТОВ «Укрлітійвидобування» на видобуток руд Полохівського родовища в Маловисківському районі Кіровоградської області.

Апеляційний суд залишив це рішення без змін, – повідомляє Бізнес Цензор.

Арсен Аваков та Микола Азаров. Колаж - "Весь Кіровоград"
Арсен Аваков та Микола Азаров. Колаж – “Весь Кіровоград”

У 2017 році без аукціону через суд спеціальний дозвіл на користуванням Полохівскім родовищем літієвих руд намагалося отримати ТОВ «Українські рідкісні метали». Ця фірма пов’язана з оточенням нардепа Ігоря Котвицького ( «Народний фронт») – бізнес-партнера сім’ї міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, – також пише видання.

Автори публікації нагадують також, що «Укрлітійвидобування» було створено в 2011 році і належало оточенню нардепа від «Партії регіонів» Юрія Іванющенка та сина екс-прем’єр-міністра Миколи Азарова Олексія. У 2011 році фірма через схему отримало 120 га землі на Полохівском літієвому родовищі, запаси якого оцінюються як одні з найбільших в Європі.

Після зміни влади «Укрлітійвидобування» отримало нових власників – ними стали компанія “харс Орес ФЗЕ” (ОАЕ, кінцевий бенефіціар – єгиптянин Міна Азер Мамлук) 85%, Ігор Воронов (10%) і Олег Кадников (5%). Ігор Воронов – бізнес-партнер по енергетичним проектам нардепа Вадима Новинського («Опозиційний блок»), – зазначається в тексті.

За даними прокуратури, видача оспорюваних нею документів відбулася за відсутності належних погоджень Кіровоградської обласної ради та Мінекології. Суд, у свою чергу, вказав, що відповідне рішення облради від 2011 року є в матеріалах справи.

В травні 2016 «Весь Кіровоград» писав, що компанія «Укрлітійвидобування» імені Азарова-Іванющенка, як і «Українські рідкісні метали», ймовірно пов’язана з Арсеном Аваковим, була зареєстрована на території Кіровоградщини за декілька місяців до початку процедур з отримання узгоджень та дозволів. Зазначалося також, що вартість покладів Полохівського родовища літієвих руд у Маловисківському районі, про яке йде мова, оцінюють в десятки мільярдів гривень.

В грудні 2016 окружний адмінсуд скасував рішення облради про погодження дозволу на розробку Полохівского родовища літієвих руд для ТОВ «Українські рідкісні метали». Питання було внесено до зали депутатом від «Батьківщини» Юрієм Кайдашем, і набрало, згідно даним електронної системи «Віче», мінімально необхідну кількість голосів – 33. Депутатами та у ЗМІ неодноразово піднімалося питання про те, що інший депутат від «Батьківщини», Петро Петрушевський, картка якого проголосувала «за», був на той момент фізично відсутнім у сесійній залі. Також висувалися версії про грошове заохочення окремих депутатів за позитивне голосування.