Іноземний студент про хабарі та прямий контракт з Донецьким медвишем в Кропивницькому

Іноземних студентів Донецького національного медичного університету, міжнародний факультет якого розташований в Кропивницькому, ставлять у положення, що половину з них відрахують, а половина не пройде ліцензійний екзамен КРОК наприкінці квітня.

Про це пише Україна-Центр з посиланням на третьокурсника вишу з однієї з арабських країн. Іноземець стверджує, що вимоги «неправомірної вигоди» – регулярна практика на міжнародному факультеті, зазначає видання.

Фото - "Україна-Центр"
Під час акцій протесту ошуканих іноземних студентів у кропивницькому, лютий 2019. Фото – “Україна-Центр”

Наприклад, для того, щоб студент був допущений (до КРОКу. – Весь Кіровоград), у нього не має бути академічних заборгованостей. А якщо викладач не виставляє оцінок або систематично пропускає заняття – що потім виставляти? Або викладач не виставляє оцінки, а потім вимагає зі студентів гроші. Наприклад, <лікарня в Кропивницькому>, викладач – <лікарська спеціальність> з цієї лікарні. Студентам, які не пропустили жодного заняття, готували доповіді на ці заняття, раптом виставляються двійки. Двійка за що? Викладач пояснити не може, але називає суму – тисяча доларів, – цитує своє джерело ЗМІ. – Для того, щоб почати кримінальне провадження про хабар, потрібно звернутися із заявою, отримати дозвіл в суді на аудіозапис або відеозйомку… А нас ставлять в таке становище, що це взнається в самий останній день, або ти сьогодні закриваєш залік, або у тебе з’являється академічний борг. Нікуди бігти…

Також у публікації зазначається, що з сайту університету прибрали всю інформацію про вартість навчання для іноземних студентів, і ніхто не знає, якою є офіційна вартість курсу.

За словами співрозмовника «України-Центр», у підписанні прямих контрактів між студентами та медвузом без участі фірм-посередників там також відмовляють, з різною мотивацією.

Мені сказали: ні, поки у мене є борг. Я пішов в деканат, там кажуть – ідіть в цю фірму (контрактер ТОВ «Українські освітні послуги». – Авт.), в 130 кабінет. Я пішов туди, там кажуть: ні, йдіть в офіс цієї фірми, – цитує видання. – Я прийшов туди раз, мені сказали: у вас борг – 600 доларів за 3 курс. У мене в тристоронньому контракті написано, що я повинен заплатити три тисячі. Я заплатив, чому я повинен ще раз платити? В університеті є ще якийсь свій папірець, що я винен 1100. Я попросив, щоб на реквізитах, які мені видали, куди треба сплатити, мені написали суму в гривнях. Вони відмовляють. Взагалі відмовляють щось фотографувати, щось записувати, вони навіть на твоєму «папірці» нічого не напишуть. Кажуть, ми тобі диктуємо, ти пиши. Пішов ще раз, вже з контрактом, давайте перевіряти, дивитися. Дівчина (в офісі ТОВ. – Авт.) Подивилася, коли я показав їй контракт, кудись пішла з паперами, повернулася, каже: все, ти нічого не винен. Десять хвилин тому ми з 1100 спустилися до 600, а потім з’ясувалося, що я нічого не винен. Я кажу, дайте мені тоді підтвердження якесь, що я нічого не винен. «Ніяких довідок не даємо».

Нагадаємо, в лютому Міністерство охорони здоров’я України на офіційному сайті повідомило, що іноземні громадяни сплатили за навчання в Донецькому медуніверситеті фірмі-рекрутеру ТОВ “Українські освітні послуги”, але ці кошти до університету не надійшли, а офіційні документи, ймовірно могли бути підробленими. МОЗ закликав студентів студентів з обережністю ставитись до посередників і укладати двосторонні угоди – безпосередньо між студентом і закладом вищої освіти, щоб уникнути можливого шахрайства.

7 лютого ректора Донецького національного медичного університету Петра Кондратенка було затримано слідчими СБУ, йому оголошено про підозру в отриманні неправомірної вигоди. За версією слідства, посадовці закладу систематично вимагали неправомірну вигоду від представників комерційних структур, які спеціалізуються на підборі та подальшому оформленні іноземних студентів до українських вишів.

Повідомлялося також , що наказ про відрахування 850 іноземців через фінансову заборгованість, яка, за твердженнями представників ректорату, виникла через шахрайські дії контрактера ТОВ «Українські освітні послуги», був підписаний першим проректором Ігорем Хрипаченком за вказівкою ректора. Після його відсторонення від посади та призначення в.о., наказ було скасовано.