Засновники фірми-орендаря готелю «Київ» в Кропивницькому пов’язані з «Паляницею» та «Формулою смаку»

Міська рада виграла процес за позовом до колективного підприємства «Центр-готель» про внесення змін до договору оренди майнового комплексу. Замість 10 тисяч орендна плата становитиме 1,2 мільйони гривень щомісяця.

Текст відповідного рішення господарського суду Кіровоградської області доступний онлайн.

Готель Київ, оригінал фото - "Без купюр"
Готель Київ, оригінал фото – “Без купюр”

В оренді готель перебувaє із 1994 року, і відтоді умови договору не змінювaлися: тобто всі ці роки підприємство «Центр – готель» зa користувaння понaд сімома тисячaми квaдрaтних метрів готельної площі, розтaшовaної у сaмому центрі містa, сплaчувaло в міський бюджет трохи більше 10 тисяч гривень. Відповідно до уклaденого договору, тaкі умови мaли діяти до 2024 року. Ми обрaхувaли нові умови договору, бо, зрозуміло, що тaкa оренднa плaтa неспрaведливa. Добровільно орендaр нa нові розцінки не погоджувaвся, тому ми звернулися до суду. Ми вигрaли перший суд, орендaр подaв aпеляцію, aле рішення першої інстaнції зaлишили без змін, – пояснив Олег Колюкa, нaчaльник упрaвління комунaльної власності, яке виступило позивачем у справі.

Відповідно до бази даних і системи аналітики публічних закупівель ProZorro Clarity Project, серед 12 засновників колективного підприємства «Центр-Готель», зокрема, Арбузов Валерій Олександрович, Галаган Тамара Георгіївна, Гришков Руслан Вікторович, Добровольська Марина Володимирівна та Малишка Любов Павлівна.

Щодо Арбузова Валерія Олександровича та Гришкова Руслана Вікторовича система містить також згадування обох у якості посадових осіб та власників ПАТ «Паляниця» в Кропивницькому. Гришков наразі є зокрема одним з засновників зареєстрованих в обласному центрі ПП «Домініон-зембуд» та ТОВ «Терра плас», бенефіціаром ТОВ «Первомайський молочноконсервний комбінат», та має стосунок до низки інших юридичних осіб.

За даними системи, Добровольська Марина Володимирівна була службовою особою ПАТ «Кременчуцький хлібокомбінат», є засновником ПП «Землемір» у Новій Дмитрівці та керівником ТОВ «Етна-постач» у Кропивницькому. Наявні відомості про те, що одним з членів наглядової ради ПАТ «Кременчуцький хлібокомбінат» в 2012 році був Постолатій Артем Сергійович (попереднє місце роботи – директор ТОВ «Формула ТТГ «ЛТД»), головою наглядової ради – Добровольський Юрій Олександрович (попереднє місце роботи – директор ТОВ «ТД «Формула смаку»), а членом ревізійної комісії – Малишка Любов Павлівна (попереднє місце роботи – бухгалтер-ревізор ПАТ «Кіровоградський хлібозавод»). Єдиний засновник ТОВ «Етна-постач», за даними системи – Тютюник Роман Вікторович, який також є бенефіціаром ТОВ «Котовський хлібохавод» в Подільську, ТОВ «Лауффер інвест» у Києві та ТОВ «Одеський коровай», та у різний час був посадовою особою зокрема ПАТ «Черкаський хлібокомбінат» та «Засільське хлібоприймальне підприємство».

Вже згадана вище Малишка Любов Павлівна, за даними Clarity Project, має або мала в минулому стосунок також до ПАТ «Олександрійський хлібозавод», «Смілянський хлібокомбінат», «Криворізький хлібокомбінат №1», «Криворіжхліб», «Жовтоводський хлібозавод» та інших.

Кінцевим бенефіціаром «Центр-готелю», згідно даним системи є Швець Микола Якович, який також є засновником Кіровоградської обласної організації партії «Об’єднані ліві і селяни» та приватного підприємства «Кіровоградське управління безпеки».

Нагадаємо, «Центр-готель», «Домініон-зембуд» та «Терра плас» згадувалися в розслідуванні Хто побудується біля солдатських ставків?, перша частина якого була оприлюднена на сайті Весь Кіровоград у 2016 році.