Вибори на Кіровоградщині: пиятика, некваліфіковані комісії, «віртуальні» виборці

У списку виборців на одній з дільниць в центрі Кропивницького власник приватного будинку знайшов за своєю адресою мешканців неіснуючих, за його твердженням, квартир.

Фото відповідної сторінки списку оприлюднив у Facebook користувач Павло Голуб. Згідно даним державного реєстру виборців, адреса відноситься до виборчої дільниці 350909, яка розташована в холі офісу ВАТ «Кіровоградгаз» на Арсенія Тарковського, 67.

Гоголя 95А – це мій приватний будинок, – написав він. – Зараз бачу 6 віртуальних квартир. 1. За кого їх вкинуть, за умови, що уся комісія публічно агітує за зелю 2. Якого х… в 21 столітті ми досі не голосуємо онлайн з невідкладною авторизацією? Яке же ж усе за…бало!

Скріншот
Скріншот

За даними спостереження громадянської мережі ОПОРА, більшість дільничних виборчих комісій не пройшли навчання, а в один з бюлетенів до списку кандидатів хтось додав Іво Бобула.

90% порушень через те, що комісія не була кваліфікована. В 99 окрузі, наприклад, найпізніше здалася 903 дільниця, де головою дільниці був молодий чоловік, який працював уперше на виборах, – зазначила координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в області Зої Лебідь.

Фото - CBN
Фото – CBN

В обласному управлінні поліції повідомили про 37 звернень щодо можливих порушень виборчого законодавства, серед характерних називають фотографування бюлетенiв, неточності у списках виборцiв та незаконну агiтацiю. У Кропивницькому зареєстрували вживання алкоголю одним із членів дільниці на робочому місці. Розпочате кримінальне провадження щодо голосування виборця більше, ніж один раз, за змовою з членом виборчкому в Петрівському районі.

За результатами підрахунку 100% голосів, за Володимира Зеленського віддали свої голоси 355,5 тис., за Петра Порошенка – 77,4 тис. виборців Кіровоградської області.

Нагадаємо, напередодні дня голосування було оприлюднене розслідування програми “Наші гроші”, у якому зокрема йдеться про переписку у месенджері політтехнолога з Кропивницького Олександра Дануци з Іллею Павлюком, основною роботою якого називають координацію і фінанси регіональних представників «Зе команди». Фрагмент стосується питання “вмотивованих” членів ДВК та бюджета на оплату.