Нардеп з Кропивницького – за безкоштовну медицину для «своїх»

Виходець з обласного центру став співавтором законопроекту, який має на меті залишити такі заклади, як «Феофанія», «окремими островами, куди потрапити можуть тільки обрані».

Про це написала у Facebook в.о. міністерки охорони здоров’я Уляна Супрун.

Фото з допису Уляни Супрун у Facebook
Фото з допису Уляни Супрун у Facebook

Тиждень тому ми розповіли про співпрацю зі створення єдиного медичного простору, яка триває в рамках підготовки програми медичних гарантій. Всі відомчі медзаклади, як лікарні для залізничників, чорнобильців чи держслужбовців, мають стати відкритими для всіх громадян. Будь-який пацієнт зможе потрапити у будь-який медзаклад за направленням сімейного лікаря. Зокрема у той, де лікуються депутати. Зокрема до лікарні Феофанія. Одразу отримали реакцію від народних обранців. У Верховній Раді вже зареєстровано законопроект, який має на меті зробити такі заклади як Феофанія недосяжними до трансформації системи охорони здоров’я. Ініціатори законопроекту пропонують залишити для медзакладів Державного управління справами та Національної академії медичних наук все без змін — щоб вони і надалі фінансувалася за окремою статтею видатків бюджету й надавали медичні послуги лише для «своїх». Тобто не переходили на принцип фінансування «гроші за пацієнтом», не надавали послуги для всіх громадян, які захочуть там лікуватися, – пише Супрун. – Українські медзаклади мають працювати в єдиному медичному просторі, коли всі лікарні однаково доступні для кожного громадянина. Будь-які виключення, що пропонують запровадити на цьому шляху, суперечать ідеї трансформації системи охорони здоров’я — пацієнт в центрі уваги. Не депутат, міністр чи президент. А кожен громадянин, як платник податків, має право обирати державний, комунальний чи приватний медзаклад, в якому він хоче лікуватися.

За даними сайту Верховної Ради України, ініціаторами законопроекту №10231, про який йдеться, є зокрема Олександр Горбунов з Кропивницького, який представляє «Народний фронт», та Іван Крулько з «Батьківщини». Раніше обидва стали співавторами законопроекту про перейменування Кіровограда на Кропивницький.

Також в лютому з розгляду Верховної Ради було знято законопроект №8221, зареєстрований групою нардепів за участі іншого нардепа з Кропивницького, Костянтина Яриніча (БПП «Солідарність»). Документ, що передбачав скасування будь-яких привілеїв та пільг з медичного обслуговування для народних обранців, було відхилено комітетом Ради з питань регламенту.

В тексті його висновку, підписаного головою комітету Павлом Пинзеником з «Народного фронту», зазначено, що ініційованими змінами пропонується скасування для народних депутатів України права на медичне обслуговування та на охорону здоров’я, яке Конституцією України гарантовано кожному громадянину.

За народним депутатом України, в тому числі – строк повноважень якого закінчився, відповідно до положень Конституції України, Основ законодавства про охорону здоров’я зберігається право на отримання безоплатної медичної допомоги і без запропонованих у законопроекті змін. Крім того, згідно з частиною сімнадцятою статті 20 Закону України «Про статус народного депутата України» положення, зокрема, частини тринадцятої вказаної статті (яку законопроектом запропоновано виключити) поширюються також на народних депутатів України починаючи з першого скликання і не можуть бути скасовані чи звужені іншими законодавчими актами, – зокрема констатували в комітеті Пинзеника.

Нагадаємо, парламентський комітет з питань регламенту не підтримав подання Генпрокуратури про затримання та обрання запобіжного заходу у вигляді арешту для нардепа Станіслава Березкіна. В Національному антикорупційному бюро його вважають організатором злочинної схеми з привласнення 20 мільйонів доларів кредиту, отриманого ПрАТ «Креатив» з державного Ощадбанку наприкінці 2013 року.