Кропивницькі депутати не підтримали лобістський проект представника «Батьківщини»

Депкорпус міської ради обласного центру не підтримав ініціативу колеги Олександра Цертія щодо скасування нормативної грошової оцінки земель Кропивницького.

«За» внесений ним відповідний проект рішення проголосували 18 депутатів з 35 присутніх. Про це повідомляє кореспондет сайту Весь Кіровоград, який був присутній під час засідання.

Нагадаємо, торік міська рада Кропивницького погодила нову нормативну грошову оцінку землі на рівні 445 гривень 92 копійки за квадратний метр. Востаннє вартість переглядалася у 2010 році. У місті визначено 35 економіко-планувальних зон, згідно з якими визначається «місцевий» коефіцієнт, а відтак залежить ціна. Максимальний коефіцієнт – 1,79 – у центральній частині міста, далі – менше, є й понижуючі коефіцієнти у санітарно-захисних зонах, там, де немає інженерних комунікацій. Другий коефіцієнт-множник, який залежить від цільового призначення ділянки, визначає Мінагрополітики. Максимальний для земель комерційного призначення – два з половиною, якщо це виробнича база – 0,7, якщо промисловість – 1 або 1,2.

– Ми кажемо, що в нас немає ані квадратного метра вільної землі, – зазначає заступник міського голови Кропивницького Олександр Мосін. – Але багато земельних ділянок їхні власники не використовують, на щось чекають і не показують у кадастровій карті. Ця земля, я так думаю, скоро з’явиться, ми побачимо користувача, і він сплатить уже, умовно, не «три копійки» в міський бюджет, а реальну ціну, еквіваленту місцезнаходженню… За законом вартість землі має переглядатися раз на п’ять-сім років, саме це й зробили.

Виробничі площі "Металобаз Альянс", до яких мають стосунок депутати від "Батьківщини" у міськраді Кропивницького. Фото - kirbud.com.ua
Виробничі площі “Металобаз Альянс”, до яких мають стосунок депутати від “Батьківщини” у міськраді Кропивницького. Фото – kirbud.com.ua

Згідно наказу Мінагрополітики, якщо земельну ділянку не внесли до земельного кадастру, при нарахуванні застосовується «штрафний» коефіцієнт зі значенням 3 за неналежне оформлення.

Навіть якщо б ми використовували стару нормативну грошову оцінку, цей коефіцієнт все одно б застосували, – пояснює керівник юридичного управління міської ради Марина Смаглюк. – Про зміни в законодавстві, які пов’язані з цими санкціями, управління земельних відносин суб’єктів землекористування попереджало ще в минулому році. Фактично ми дали півроку на те, щоб власники чи орендарі розробили технічну документацію і внесли свої ділянки до публічної кадастрової карти. Чому коефіцієнт 3? Бо земельна ділянка не знаходиться в публічній карті, ми її не бачимо, так само не бачить і Держгеокадастр.

Повідомлялося також, що різниця між надходженнями від плати за землю, податків і оренди, які закладалися фінансовим управлінням міськради в міський бюджет в 2018-му та 2019-му вже з урахуванням нововведень, склала лише 15%. У цифрах – 114 мільйонів гривень цьогоріч проти 100 мільйонів минулого року.

За інформацією фіскальної служби, у підприємців є три роки на внесення відповідних змін, коли можна подати уточнюючий звіт.

Раніше повідомлялося, що міський голова Андрій Райкович ветував два проголосованих депутатами рішення – №№489 і 490 про затвердження земельних ділянок площею 1,43 та 1,97 га по вул. Волкова в обласному центрі, право оренди на які набувається на аукціоні, на користь ПП “Технокомплектсервіс” та ТОВ «Укр Апекс Груп», які вважають пов’язаними з міськими депутатами з фракції «Батьківщина» Олександром Цертієм та Юрієм Гребенчуком.

Згідно даним аналітичної системи YouControl, Цертій та Гребенчук є засновниками ТОВ «Альянс-Трейдинг» (група підприємств “Металобаза Альянс»), та землекористувачами. За даними офіційного сайту компанії, тільки площа її адміністративних, виробничих та складських приміщень складає білльш як 20,5 тисяч квадратних метрів. 

Ділянка з недобудовою біля Волкова, 16 в Кропивницькому. Скріншот - карти Google
Ділянка з недобудовою біля Волкова, 16 в Кропивницькому. Скріншот – карти Google

Ще один представник «Батьківщини», кандидат в депутати міськради на виборах 2015 року Олександр Крившенко, за інформацією бази даних та системи аналітики публічних закупівель Clarity Project, є або був засновником, керівником або бененфіціаром низки підприємств, зокрема ПП «Строй-Инжиниринг», «Світ будівництва», ВАТ «Кіровоградський кар’єр», ПАТ «Кіровоградське будівельно-монтажне управління №5», ТОВ «Созидатель-1», корпорація «Мегакомплекс» та інших. З афілійованими підприємствами пов’язують кілька земельних ділянок у довгостроковій оренді, зокрема ділянку з кількаповерховою недобудовою на вул. Волкова, ділянку на набережній Інгулу в центрі Кропивницького площею біля 2 га тощо.