Кропивницьким копам можуть загрожувати роки тюрми за перевищення повноважень

Кропивницьким копам, які в грудні затримали столичного колегу перед тим, як у нього знайшли переломи та інші травми, загрожує до 8 років позбавлення волі.

Таке максимальне покарання передбачає санкція частини 2 статті 365 Карного кодексу України, за якою Державним бюро розслідувань (ДБР) розпочате кримінальне провадження. Зокрема про це йдеться у повідомленні прес-служби Кропивницького апеляційного суду, який закрив адміністративне провадження про водіння у нетверезому стані, розпочате за протоколом патрульних щодо потерпілого в провадженні ДБР.

Ним став інспектор управління патрульної поліції у Києві, уродженець Кропивницького Михайло Корнілов.

п1(22)п2(19)п5(6)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фото потерпілого оприлюднені сайтом “Утренний город” 

Згідно оприлюдненій інформації, той стверджує що він автомобілем не керував, перебуваючи біля будинку своїх сестер, жодних правил дорожнього руху не порушував і взагалі не був учасником дорожнього руху.

Однак працівники патрульної поліції, на думку апелянта, безпричинно звинуватили його у керуванні автомобілем з ознаками алкогольного сп’яніння, безпідставно вимагали у нього документи, далі поліцейські із застосуванням грубої фізичної сили, газового балончика, повалили його на землю, натягнули кайданки і доставили до відділку поліції. В результаті незаконних дій працівників патрульної поліції, застосування фізичної сили та спецзасобів, він після звільнення змушений був звернутися за медичною допомогою і опинився на лікарняному ліжку з переломами ребер, закритою черепно-мозковою травмою, чисельними гематомами по всьому тілу та саднами, – також ідеться в тексті. – Юридичну оцінку діям, з урахуванням характеру тілесних ушкоджень та ступеню їх небезпечності для здоров’я апелянта, має надати Державне бюро розслідувань, у провадженні якого знаходиться кримінальна справа за частиною 2 статті 365 КК України (Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу), де громадянин К. виступає в якості потерпілого.

Речник управління патрульної поліції в області Дмитро Поперешняк, у свою чергу, в коментарі сайту Весь Кіровоград зазначив, що не знає про офіційні провадження чи перевірки щодо співробітників управління в зв’язку зі згаданим інцидентом.

До нас ніхто не приходив, не пред’являв ніяких претензій, принаймні мені про це невідомо, – зокрема сказав він.

В березні Утренний город цитував твердження матері потерпілого інспектора про те, що її сина били три години, і навіть «швидку» їй доводилося самій викликати.

Також повідомлялося, що адвокат нардепа Станіслава Березкіна ставить під сумнів ознаки, які, на думку патрульних, вказували на перебування його клієнта за кермом в стані алкогольного сп’яніння. Патрульні в суді стверджували, що наздогнали нардепа метрів за 300 від місця скоєння правопорушення.