Вчора – відкриті, сьогодні – закриті: Зеленський змінив пріоритети за один день

Запропонована Володимиром Зеленським зміна системи виборів до Верховної Ради на пропорційну з закритими списками та зниження прохідного бар’єру до 3% малоймовірно набере 226 голосів у парламенті, – вважає нардеп Костянтин Яриніч.

Це те, що не сприймає сьогодні більша частина депутатів, зазначив він в ексклюзивному коментарі сайту Весь Кіровоград.

Зміна виборчого кодексу це доволі складний законопроект, на сьогоднішній день до нього внесено чотири з половиною тисячі поправок. Тому зараз мова йде про якийсь простий документ, який намагаються внести до зали, і, на жаль, Президент задекларував, що це мають бути закриті списки. Це було сьогодні для всіх дивно: замість того, що він казав з трибуни, з’явилася ініціатива про закриті списки. Це обговорювалось в адміністрації Президента з лідерами всіх фракцій, і запропоновано було Президентом, – сказав нардеп. – Для мене неприйнятне голосування за закриті списки, бо це чергові пошуки «гаманців» для наповнення партійних бюджетів, а не роботи на людей. 

Скріншот з офіційного сайту Президента України
Скріншот сторінки офіційного інтернет-представництва Президента України

Політичний експерт Олеся Яхно на блогах Української правди в свою чергу зазначає, що ініціатива Зеленського є сумнівною з точки зору «нібито прагнення» до якісного оновлення влади.

Я, звичайно, розумію, що, крім «Слуги народу», всім нам відомому олігарху хочеться завести в парламент «Укроп», умовний «Буковель» тощо. Як і іншим олігархам – хочеться мати ну хоч маленьку, але фракцію в парламенті, щоб впливати на процеси. Брати участь у тих самих «договорняках», відмову від яких на словах декларують «У Зеленського». «Закриті списки», та ще з низьким бар’єром, – це шлях до того, щоб завести в парламент хоч «коней», хоч «мишей». А скористається, в результаті, всією цією ситуацією нескінченного хаосу, що породжується, той, хто вміє чекати і прораховувати, і не факт, що цей хтось – в Україні, – зокрема йдеться у дописі.

Нагадаємо, під час інаугураційної промови з трибуни Верховної Ради вчора, 20 травня, Володимир Зеленський закликав народних депутатів ухвалити, дослівно, «бгатостраждальний Виборчий кодекс і зробити відкриті списки».