Нардеп з БПП: «Потрібно перезавантажувати все і працювати далі з новим парламентом»

Голосувати за зняття недоторканості з парламентарів та закон про незаконне збагачення доведеться наступному скликанню Верховної Ради, бо поточне буде повністю неробочим.

Про це сказав народний депутат з Кропивницького Костянтин Яриніч (БПП «Солідарність») в інтерв’ю газеті Україна-Центр.

Президентом було озвучено кілька ключових моментів, на які він хоче спиратися в стосунках з поки діючим парламентом. Це в тому числі зняття недоторканності, закон про незаконне збагачення. Але, якщо розпускається парламент, хто на які голосування буде ходити? Якщо зберігається «мажоритарка», то парламент буде повністю неробочим. Залишилося два місяці, все будуть не в залі сидіти, а в округах. Тому нічого проголосувати не вийде. Я вважаю, що всі ті речі, які задекларував президент, в тому числі і в інавгураційній промові, вся ця ідеологія давно виношувалася, присутня в риториці багатьох народних депутатів, все це робити потрібно, але це завдання, скоріш за все, для наступного складу парламенту. Рада працює не за розпорядженням президента, є певні процедури, – зокрема зазначив він.

Нардепи від БПП "Солідарність" Костянтин Яриніч (обраний в окрузі №99), Олександр Співаковський та Анатолій Кузьменко (обраний в окрузі №103). Фото - "Україні-Центр"
Нардепи від БПП “Солідарність” Костянтин Яриніч (обраний в окрузі №99), Олександр Співаковський та Анатолій Кузьменко (обраний в окрузі №103). Фото – “Україні-Центр”

Нардеп сказав також, що хоча до рішення президента про розпуск Ради є юридичні питання, «чіплятися» за них ніхто не буде.

Це буде виглядати як свідчення того, що ми чіпляємося за владу, як дехто каже, за «корито». Це, по-перше, буде недієздатний парламент, а по-друге, в очах людей буде виглядати вкрай негативно. Я вважаю, що в даній ситуації, щоб не заганяти «в пат» роботу влади, парламенту – у нас все-таки парламентсько-президентська республіка, – звичайно, потрібно перезавантажувати це все і працювати далі з новим парламентом, – вважає Яриніч.

Нагадаємо, під час інаугураційної промови Володимир Зеленський закликав народних депутатів ухвалити, дослівно, «бгатостраждальний Виборчий кодекс і зробити відкриті списки». Наступного дня під час зустрчі з лідерами парламенських фракцій ним була запропонована зміна системи виборів до Верховної Ради на 100% пропорційну з закритими списками та зниження прохідного бар’єру до 3%.

Минулої середи під час позачергового засідання Ради включення відповідного президентського законопроєкту до порядку денного не набрав потрібної кількості голосів. Найбільш імовірно, що позачергові парламентські вибори, призначені на 21 липня, відбудуться за діючої виборчої системи, коли 50% нардепів обираються за закритими патійними списками, а 50% – в одномандатних мажоритарних виборчих округах.