Вода по 37,80, аудит та звільнення: в Кропивницькому обговорювали тарифи «Дніпро-Кіровоград»

Лунали пропозиції провести аудит обласного комунального-виробничого підприємства за останні роки, звільнити гендиректора та повернути водоканал обласного центра у власність громади міста.

Про це повідомляє CBN.

Близько півсотні активістів та керівництво водогону обговорили проект постанови Національної комісії з регулювання енергетики «Про встановлення тарифу на 2019 рік» та необхідність встановлення тарифів на 2020 рік.

Фото - Depo.Кропивницький
Фото – Depo.Кропивницький

На 2020 рік пропонується прогнозований тариф для розгляду Національною комісією в розмірі близько 37 гривень 80 копійок з ПДВ – водопостачання разом із водовідведенням, а на 2019 рік розглядається проект постанови Національної комісії про встановлення тарифу – вода разом із каналізацією з ПДВ – 28,68, – цитує видання директора ОКВП «Дніпро-Кіровоград» Романа Ілика.

За версією підприємства, підвищення зумовлене інфляцією, зменшенням обсягів реалізації, необхідністю погашення кредиту Світового банку, зростанням зарплат, цін на реагенти, запчастини, послуги тощо.

Запевняють, що вода однозначно відповідає санітарним нормам, – пише CBN. – Громадські активісти висловили незгоду з такою пропозицією. Люди обурені, що тариф підвищується по області пропорційно, не враховуючи, скільки коштує послуга для жителів різних територій, не беруться до уваги витрати води при поривах. Говорять – на підприємстві не оприлюднили детальні розрахунки і не обґрунтували потребу в підвищенні тарифу.

Запропоновані цифри – не остаточне рішення. Протокол про те, що обговорення відбулося із врахуванням думки кожного, відправлять на розгляд Нацкомісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і компослуг.

У нас у Громадській раді є свої фахівці – є представники навіть економічних професій і економісти, які мають ступінь доктора економічних наук, тому ми будемо пропонувати, щоб це питання обговорити ще. Представники Громадської ради, депутатського корпусу, громадські активісти… Представники, ми вважаємо, все ж таки повинні бути обласної ради, – озвучив одну з думок голова Громадської ради при виконкомі міськради Кропивницького Леонід Лузан.

За інформацією Depo.Кропивницький, голова Кіровоградської обласної ради, якій підпорядкований комунальний водогін, Олександр Чорноіваненко не брав участь у громадському обговоренні тарифів через відрядження.

Попередньо, новий тариф на водопостачання та водовідведення можуть затвердити вже у липні.

Раніше повідомлялося, що вода для абонентів водогону «Дніпро-Кіровоград» має подорожчати на 60%.