На округ Березкіна претендують уродженець РРФСР та поліцейський керівник

Центрвиборчком зареєстрував першого кандидата-«мажоритарника» від Кіровоградщини. Ще один заявив про намір балотуватися.

Вчора ЦВК зареєструвала Євгенія Петровича Лучкова кандидатом в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №100, який включає частину Кропивницького включно з селищем Новим, а також Бобринецький, Вільшанський, Добровеличківський, Компаніївський, Кропивницький, Новоукраїнський райони.

Тридцятивосьмирічний кандидат іде на вибори самовисуванням, відповідно до оприлюднених відомостей, є безпартійним, народився в селищі Забайкальськ Читинської області РРФСР, наразі є громадянином України та проживає тут протягом останніх п’яти років, має вищу освіту та проживає в Кропивницькому.

За даними аналітичної системи Clarity Project, Лучков є засновником шести підприємств, зареєстрованих в обласному центрі – фермерського господарства «Міф», ТОВ «Агрокомтрейд-альянс», ТОВ «Будінжинірінг він», ТОВ «Сервіс охорони», ТОВ «Голд зерно-А» та ТОВ «Енерголуч».

Згідно даним документів у відкритому доступі, в лютому 2017 року Лучков придбав нежитлове приміщення за адресою провулок Павла Бута, 3, в Кропивницькому. За цією ж адресою розташований Кропивницький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Про намір балотуватися в 100 окрузі днями заявив також начальник обласного управління Департаменту захисту економіки Національної поліції Володимир Духно, оприлюднивши відповідне відеозвернення на власному YouTube-каналі. На вечір середи, 4 червня, канал має 24 фоловери.

Вчора Без Купюр написав, що на сайті НАЗК не оприлюднені декларації Духна перед чи після звільнення, а отже він продовжує займати свою посаду в Нацполіції.

До поточного скликання Верховної Ради в окрузі №100 обрано Станіслава Березкіна з депутатської групи «Партія «Відродження», нардепа 7 та 6 скликань, обраного від «Партії регіонів» в окрузі та «Блоку Юлії Тимошенко» за списком відповідно. Один з підписантів подання до Конституційного суду про скасування кримінальної статті за незаконне збагачення.

В листопаді минулого року парламент не задовольнив подання Генпрокуратури про притягнення Березкіна до кримінальної відповідальності. Нагадаємо, за версією слідства, у період 2013 –2015 років посадові особи приватних підприємств, що входили до ПРАТ «Креатив», у змові з посадовими особами АТ «Ощадбанк» підробили документи з метою отримання в держбанку кредиту на суму 20 млн. дол. США буцімто на купівлю насіння соняшника. Після отримання коштів тодішні власники «Креативу» вивели їх за кордон на рахунки компаній, зареєстрованих у Белізі та Швейцарії. Згодом цими ж грошима сплатили купівлю корпоративних прав компанії «Чорноморгідрозалізобетон», яка володіє нерухомістю на узбережжі у Чорноморську, стверджують у НАБУ.