Міському голові Бобринця може загрожувати до десяти років тюрми

Прокурор області Анатолій Коваленко повідомив посадовцю кінцеву підозру у вчиненні злочинів з бюджетними грошима в особливо великих розмірах.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури, називаючи підозрюваного «одним з міських голів» Кіровоградщини. За даними власних джерел сайту Весь Кіровоград, мова йде про голову Бобринецької міської ОТГ Валерія Сніжка.

В ході досудового розслідування встановлено достатність доказів для підозри чиновника у видачі завідомо неправдивих офіційних документів та виданні нормативно-правових актів, що збільшують витрати бюджету всупереч закону, предметом яких були бюджетні кошти в особливо великих розмірах, тобто за ч.1 ст. 366 (службове підроблення. – Весь Кіровоград) та ч. 2 ст. 211 (видання нормативно-правових або розпорядчих актів, які змінюють доходи і видатки бюджету всупереч встановленому законом порядку. – Весь Кіровоград) Кримінального кодексу України. Наразі досудове розслідування у кримінальному провадженні на завершальній стадії, – зокрема йдеться в повідомленні.

Максимальне покарання, передбачене згаданими нормами кодексу – позбавлення волі на строк від трьох до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

В березні-травні поточного року Сніжка було тимчасово відсторонено від посади рішенням районного суду, винесеним за клопотанням прокурора, яке було обґрунтоване проведенням досудового розслідування. Як писала газета Україна-Центр, посилаючись на місцеві джерела, неправочинних рішень міської ради було більше десятка, а розподіл земельних ділянок у кількості 200 га, в тому числі на підставних осіб, може мати кримінальне продовження.

Сам Сніжко в коментарі виданню заявив, що винним себе не визнає, а розслідування вважає результатом політичного замовлення та намовлянь депутатської опозиції в місцевій раді. 

Нагадаємо, в травні фахівці Держаудитслужби під час проведення ревізії знайшли в управлінні праці та соціального захисту Олександрійської міськради фінансові порушення, що призвели до втрат на загальну суму більше 1,4 мільйона гривень.