За відкрите в 2013-му овочесховище пов’язана з Березкіним фірма досі винна будівельникам

Урочисто відкрите за участі тодішнього очільника Кіровоградщини Андрія Ніколаєнка овочесховище в Підлісному на десять тисяч тон – насправді недобудова, стверджує співзасновник ТОВ «Стокко», яке здійснювало будівництво.

Про це Сергій Каспіч розповів у інтерв’ю газеті Україна-Центр.13_13_kspych-640x480

Зокрема він стверджує, що об’єкт незавершеного будівництва, який так і не було введено в експлуатацію, перекинули з балансу замовника-банкрута на баланс іншої фірми. Обидві нібито пов’язані з сім’єю народного депутата Станіслава Березкіна.

Схема, за якою наше підприємство було ошукано, стала нам відома під час довгих судових суперечок. У 2011-2012 роках Олег Лисенко придбав три земельні ділянки на території Підліснянської сільради Олександрівського району. Оформив на себе, свою дружину і зятя. Далі було створено приватне підприємство «Галант-Україна», яке уклало договір з нашим товариством про будівництво на цих ділянках овочесховища, укладало договори з підприємствами-підрядниками і постачальниками. Майже одночасно було засновано фермерське господарство «Агроекохолод», на яке в подальшому без проведення розрахунків з «Галант-Україна» передали об’єкт незавершеного будівництва та яке в даний час експлуатує це овочесховище. «Галант-Україна», не маючи майна і грошей, не розрахувалося з нами, іншими підрядниками і постачальниками на загальну суму 5 мільйонів гривень і визнано банкрутом. Його ліквідатором в лютому цього року складено експрес-аналіз, де наведені встановлені ним ознаки дій з доведення до банкрутства, оскільки відбулося навмисне погіршення фінансово-господарського стану підприємства внаслідок безоплатної передачі майна і всіх активів на користь пов’язаної сторони та неприйняття будь-яких заходів щодо стягнення дебіторської заборгованості, – пояснює Каспіч. – Єдиним засновником «Галант-Україна» був Олег Лисенко, співзасновниками «Агроекохолоду» – Лисенко і Андрій Татарченко, зять Станіслава Березкіна.

Підприємець також стверджує, що після оформлення на «Агроекохолод» прав власності на об’єкт, звернень кредиторів до суду та правоохоронних органів, засновники обох фірм були змінені кілька разів.

Фінансувалося будівництво через підприємства сім’ї Березкіна «Креатив», «Еллада», які давали гроші, проганяючи їх через приватне підприємство «Галант-Україна», – цитує Каспіча видання. – Ми впевнені, що під час передачі на баланс «Агроекохолоду» недобудованого овочесховища не укладалися і не підписувалися ніякі договори і акти. Коли за нашою ініціативою ці питання піднялися в судових засіданнях, почали з’являтися копії документів, оформлених задніми числами. Ми доводимо в суді, що ці документи фіктивні, складені і підписані вже при розгляді справи про банкрутство.

Він також повідомив, що за зверненням ліквідатора ПП «Галант-Україна» в ЕРДР внесено відомості про вчинення посадовими особами ФГ «Агроекохолод» підробки документів, за поданням державного виконавця – про вчинення колишніми керівниками злочинів щодо невиконання судових рішень.

Судове засідання за черговим позовом ліквідатора відбулося в Господарському суді області 11 червня.

Нагадаємо, частина майна фірми «Система ССБ», однієї з компаній створених нардепом Станіславом Березкіним в Кропивницькому, були продані під час аукціону. Зокрема мова йде про об’єкт на вулиці Гоголя, 70 (біля РАГСу Подільського району) на ділянці, яку міськрада обласного центру передала в оренду згаданому підприємству в 2009 році. Також пройшов аукціон з продажу комплексу будівель та споруд, зокрема цехи, котельні, компресорна, адмінбудівля, автомобільні ваги та підземне сховище загальною площею більше двох тисяч квадратних метрів за адресою Мурманська, 15А та рухоме майно.