"Кандидатський" фестиваль пройде на два місяці раніше і на 2 державні мільйони дорожче

Національний мистецький фестиваль «Кропивницький», що в минулі роки проходив в останні дні серпня – перші дні вересня, цьогоріч пройде в другій декаді липня на локаціях лише під відкритим небом.

Про це повідомляє Гречка з посиланням на нардепа Олександра Горбунова («Народний фронт»), який є ініціатором заходу. Наразі він зареєстрований як кандидат-самовисуванець на позачергових виборах народних депутатів України, що мають відбутися 21 липня, у 99 одномандатному виборчому окрузі (місто Кропивницький).

Фото - Павло Волошин
Під час проведення фестивалю “Кропивницький-2018”. Фото – Павло Волошин

Також стало відомо, що бюджет фестивалю цьогоріч складе 9 мільйонів гривень. Раніше повідомлялося, що його фінансування не стали прописувати в державному бюджеті на 2019 рік окремим рядком, а витрати передбачені в бюджеті Міністерства культури.

Нагадаємо, в 2018 році на проведення заходу витратили 7,5 мільйонів коштів державного бюджету через Український культурний фонд, у попередній рік фінансування склало 7 мільйонів.

Повідомлялося, що в 2017-му зокрема на послуги перекладу офіційно витратили 338,4 тис. грн. Журналісти підрахували, що за гроші, витрачені за чотири дні, які тривав захід, де не фігурували іноземні гості та глядачі, можна було забезпечити 615 годин послідовного усного перекладу з/на англійську мову, тобто 25 днів безперервної цілодобової роботи перекладача, а низка тендерів на закупівлю робіт та послуг на заході були проведені через систему Prozorro заднім числом.

В серпні минулого року Україна-Центр з посиланням на дані системи повідомила, що тільки один аукціон на підряди «Державної дирекції міжнародних конкурсів та мистецьких програм “АРТ-УКРАЇНА”», пов’язані з проведенням цьогорічного фестивалю, пройшов до його початку.

Також зазначалося, що згідно інформації про проведення перших 28 конкурсних торгів на суму близько двох мільйонів гривень, більше половини з яких освоїли фізичні особи-підприємці, а концертна програма за участі популярних гуртів та виконавців коштувала державному бюджету 1,363 млн. грн.