Витік Інгулу зник, річка живиться лише за рахунок скидів з водосховища, - ЗМІ

На сьогодні річка Інгул, русло якої проходить через центр Кропивницького – технологічна водойма, яка не має притоку з самого свого початку, тобто витоку.

Про це пише Україна-Центр з посиланням на дані начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської Ради Кропивницького Сергія Коваленка.

02_yngul-640x480

Витік річки Інгул, який колись знаходився в «невеликому лісовому озері з болотистим дном і низькими берегами» просто зник, – констатує видання. – Зникнення витоку цілої річки стало фактом, вироком всім нашим природоохоронним службам і контролюючим організаціям.

У публікації зазначається, що витік, який перебував у районі сіл Бровкове Новомиргородського району та Родниківка Олександрівського району, був остаточно замулений через розорювання берегових схилів в заплаві річки.

Сьогодні річка в межах міста Кропивницький живиться тільки за рахунок скидів води з Новомиколаївського водосховища. Щоб забезпечити необхідну швидкість течії для самоочищення річки, необхідно скидати через шандори дамби ТЕЦ близько 240 тисяч кубометрів води на добу, при тому, що обсяг водосховища становить 4,2 мільйона кубометрів. Тобто при такому скиданні воно залишиться без води за кілька днів, що неприпустимо, – також йдеться в публікації. – Уже кілька тижнів у центрі міста спостерігається скупчення ряски, яку найчастіше прибиває до гідроспоруд біля Михайлівського моста. Це утворення буває настільки щільним, що по ньому спокійно ходять птиці. Але біда ще й в тому, що відсутній перелив води через шандори, і вся ця маса водоростей і сміття поступово гниє і опускається на дно, викликаючи кисневе голодування і загибель водних живих ресурсів, по-простому – замор риби. Але навіть в таких умовах річку очищують поквартально, оскільки кошти виділяються в недостатній кількості.

Нагадаємо, в травні електронна петиція щодо створення в Кропивницькому аквапарку закритого та відкритого типів для роботи як у літній, так і в зимовий період, набрала 450 голосів, необхідних для розгляду звернення міськрадою.