Кропивницький суд відпустив підозрюваних у «вибуховій» справі, один вже намагався втекти

Директора та головного інженера підприємства, через вибухи на території якого на Київський в обласному центрі в березні загинула людина, звільнили з-під домашнього арешту.

Таке рішення вчора, 8 липня, ухвалив Кропивницький апеляційний суд, повідомляється на сайті установи.

Один з вибухів 27 березня. Фото - Instagram Ілля Кухарішін
Один з вибухів 27 березня. Фото – Instagram Ілля Кухарішін

Зокрема колегія суддів задовольнила апеляційну скаргу захисту директора ТОВ «Елан-Ві» на ухвалу слідчого судді, якою підозрюваному було продовжено строк тримання під цілодобовим домашнім арештом.

Захисник зазначив, що через необґрунтованість пред`явленої підозри та недоведеність ризиків подальше перебування підозрюваного під домашнім арештом є невиправданим та безпідставним. Адвокат в обґрунтування апеляційної скарги зазначив, що підозрюваний наразі звільнений з посади директора підприємства, характеризується позитивно, має міцні соціальні зв’язки, на утриманні двох неповнолітніх дітей та літнього батька. Має намір працевлаштуватися аби утримувати родину. Тому просить обрати стосовно підозрюваного запобіжний захід, не пов’язаний з обмеженням у пересуванні в певний час доби, – зазначається в повідомленні.

Суд також задовольнив скаргу на ухвалу слідчого судді, якою строк тримання під домашнім арештом у певний період доби було продовжено головному інженеру підприємства. До обох підозрюваних наразі застосовано запобіжний захід у виді особистого зобов’язання.

Наприкінці березня ряд національних інформаційних видань, зокрема «Українська правда», повідомили з посиланням на Генеральну прокуратуру, що інженера було затримано при спробі залишити територію України, в той час як керівник підприємства знаходився в лікувальному закладі під охороною. Слідство наполягало на утриманні підозрюваних під вартою.

Посадовим особам ТОВ «Елан-Ві» інкримінують злочин, передбачений ч. 2 ст. 272 Кримінального кодексу України – порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, яке спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки. Максимальне можливе покарання згідно Кодексу – позбавлення волі на строк до восьми років.

Наслідки пожежі. Фото - Олена Горобець
Місце пожежі на ранок 28 березня. Фото – Олена Горобець

Нагадаємо, серія вибухів сталася на автомобільній стоянці в Кропивницькому ввечері 27 березня через загоряння трьох автоцистерн зі скрапленим газом. Від пожежі та вибухів постраждали чотири особи та півтора десятки легкових і вантажних автомобілів. Водій однієї з автоцистерн, що вибухнула, від отриманих опіків помер у лікарні через кілька днів.

Також повідомлялося, що на роботу до новоствореного Кропивницького апеляційного суду переведено суддів, які залишили пай тяжкохворої жінки «у рабстві» агрофірми обласного депутата, скасували вирок двічі засудженим за вбивства та виправдали суддю Галагана, який їздив за кермом у стані сп’яніння.