Фігуранти «Бази псевдосоціологів» переплутали цифри рейтингів у Кропивницькому

Представники «Міжнародного аналітичного центру соціології» спростували презентовані сьогодні, 10 липня, результати власного дослідження виборчих вподобань мешканців Кропивницького.

Під час прес-конференції сталася технічна помилка, через яку вони озвучили хибні цифри, цитує спікерів організації інформагенція CBN.

В ході презентації соціологічного дослідження, яке нібито проводилося в обласному центрі Кіровоградщини на початку липня, Сергій Штепа та Олексій Рожнов назвали лідером симпатій виборців у 99 виборчому окрузі кандидата від партії «Слуга народу» Олександра Дануцу, якого, за їхніми даними, підтримують 32,5% респондентів.

Скріншот відеотрансляції, перший та другий справа - Сергій Штепа та Олексій Рожнов
Скріншот відеотрансляції, перший та другий справа – Сергій Штепа та Олексій Рожнов

Згідно пізнішому уточненню, кандидат нібито займає друге місце рейтингу з результатом 17,8%, поступаючись нардепу з «Народного фронту» Олександру Горбунову, який наразі балотується в окрузі як самовисуванець.

Безымянный_
Скріншот новини CBN

Варто зазначити, що «Міжнародний аналітичний центр соціології», Сергій Штепа та Олексій Рожнов внесені до Бази псевдосоціологів “Продавці рейтингів” незалежного видання Тексти.org.ua.

За даними бази, перші згадки про Центр у ЗМІ з’явилися влітку 2016 року, коли його представники п’ять разів оприлюднювали результати із завищеним рейтингом ставленика «Опозиційного блоку» Загіда Краснова під час кампанії з проміжних виборів народних депутатів на 27-у окрузі у Дніпрі.

Один зі спікерів сьогоднішньої прес-конференції в Кропивницькому, Сергій Штепа, внесений до бази як керівник Соціологічного центру імені Михайла Драгоманова. За кілька днів до 2 туру президентських виборів у 2019 році презентував опитування, за яким розрив між Зеленським та Порошенком нібито суттєво скоротився і становив усього 10% (за офіційними результатами виборів — понад 48%).

Другий спікер, Олексій Рожнов, згадується як член «незалежного пулу експертів» ІНПОЛІТ.

Практично в усіх політичних коментарях Рожнова, які можна віднайти в Інтернеті станом на 11.03.2019, він піарить Віктора Медведчука, – йдеться на присвяченій йому сторінці бази, що містить численні посилання на відповідні публікації. – Після липня 2018 року Рожнов припиняє піарити Медведчука і пише статтю, в якій він відверто вихваляє «Новий курс» Юлії Тимошенко.

Нагадаємо, національний мистецький фестиваль «Кропивницький», ініціатором якого є Олександр Горбунов, цьогоріч пройде на два місяці раніше і на 2 державні мільйони дорожче.