В 101 окрузі влаштували «дуель» компроматів чи фейків на кандидатів-мажоритарників

 

В 101 окрузі влаштували «дуель» компроматів чи фейків на кандидатів-мажоритарників

Різні ресурси мережі оприлюднили зображення нібито листів антикорупційних органів, що прирівнюють голосування за двох кандидатів у народні депутати до сприяння у злочинній діяльності.

Вчора, 11 липня, о 13:11 сторінка Выборы 2019 у Facebook оприлюнила зображення листа з колонтитулом Національного антикорупційного бюро України.

У тексті стверджується, що діючий нардеп фракції «Народного фронту» Максим Поляков, який балотується у 101 виборчому окрузі з центром у Голованівську, є обвинуваченим у кримінальному провадженні за ознаками правопорушення, передбаченого п’ятьма статтями карного кодексу України.

– Попереджаємо, що будь-яке сприяння обвинуваченому в кримінальному провадженні, зокрема голосування за нього і надання йому таким чином депутатської недоторканності як способу уникнути покарання – буде розцінено Національним антикорупційним бюро як сприяння у злочинній діяльності з Вашого боку, – також йдеться на зображенні.

66795094_1068406776683558_5277862946712584192_n

О 23:51 вечора ресурс Аргументум з посиланням на згадану сторінку соцмережі оприлюднив новину, яка містить зображення з майже ідентичним текстом під колонтитулом неіснуючого «Національного антикорупційного агенства України» (орфографія оригіналу збережена. – Весь Кіровоград), де обвинуваченим у кримінальному провадженні зокрема за ст. 115 (умисне вбивство) називають іншого кандидата в 101 окрузі, адвоката Юрія Кузбита, висунутого партією «Слуга народу».

Обидва ймовірні листи направлені за адресою вул. Маяковського у Голованівську. У тому, де згадується Кузбит, зазначається, що він нібито проходить по одній праві з Олександром Шепелевим. Так звуть екс-нардепа, якому інкримінують розкрадання грошей «Родовід-банку», співпрацю с російським ФСБ та замах на вбивство.

WhatsApp Image 2019-07-12 at 08.58.37

Повідомлення передрукувала низка українських інтернет-видань, зокрема Politeka, From-Ua, «Главком» та інші. Пізніше більшість сайтів видалила новину.

Сьогодні інформагентство CBN написало, що у відповідь на їхній запит в НАБУ повідомили, що другий «лист» є фейком, а вказана інформація не відповідає дійсності. Згідно даним сервісу whois.com, ресурс «Аргументум» зареєстровано у Вашингтоні, США, контактна інформація сайту, його адміністратора та технічної підтримки закрита для вільного доступу.

Безымянный

Раніше ще один кандидат у 101 окрузі, самовисуванець Дмитро Меленевський у Facebook назвав Кузбита партнером Олександра Шепелєва по бізнесу та його адвокатом у судах.

Нагадаємо, на початку червня повідомлялося, що місця у списках партії Зеленського могли продаватися за суми від 300 тисяч до 2 мільйонів доларів у різних областях України.