Померлий під час затримання в Кропивницькому припинив рухатися після ударів кийками, - ЗМІ

Офіцер міліції у відставці Олександр Собченко, який помер під час затримання патрульними в Кропивницькому, не рухався після того, як його почали бити кийками поліцейські.

Про це пише Україна-Центр з посиланням на очевидця події, що сталася в обласному центрі в ніч на 17 липня.

Під час громадської акції протесту "Поліція вбиває" в Кропивницькому 23.07.2019. Фото - "Гречка"
Під час громадської акції протесту “Поліція вбиває” в Кропивницькому 23.07.2019. Фото – “Гречка”

Кийки летіли як вгору, так і в середину тіла, куди потрапляло, – цитує свідка видання. – Після цього чоловік почав падати обличчям вниз. Або вони його при падінні поклали, або просто фізично почали класти – він був вже не в змозі себе контролювати. Після того як його почали бити, він не рухався, ніякої агресії не виявляв. Пару раз нормально влучили, це видно було – після того його вже рухали, як хотіли. Його поклали, або він сам впав обличчям на асфальт, і на нього почали надягати наручники. Ніхто його лежачого не добивав, це неправда.

Джерело видання також підтверджує, що синів померлого у кайданках поклали обличчям донизу біля тіла батька.

Вони просто просили відпустити їх до батька. Коли лікарі сказали, що він помер, сини продовжували ще хвилин 10, напевно, лежати біля мертвого батька, кричати, підповзати до нього, просити, щоб їх відпустили. Вони (поліцейські. – Весь Кіровоград) їх не звільняли, – йдеться у тексті, позначеному як пряма мова. – Згоден, що потерпілий був неправий багато в чому. Але моя думка, як третьої особи, що там було досить поліцейських, щоб скрутити і покласти на землю без застосування кийків. Я вважаю, що не було необхідності. Він не чинив фізичного опору, крім того, що відходив у сторону, ігнорував вказівки поліцейських, виривав руки. Але там було дуже багато поліцейських, які могли б його без нанесення ударів затримати.

За свідченнями джерела журналістів газети, на місці знаходилося біля 10 службових автомобілів патрульної поліції та біля 20 копів.

Нагадаємо, за версією керівника патрульної поліції в Кіровоградській області Антона Цюцюри, «ВАЗ-2104» Собченка зупинили через непрацюючі світлові прибори, він «намагався уникнути спілкування», «затягував час», «намагався піти з місця події», «відмовлявся називати себе та надавати документи».  Він також зазначив, що під час розтину не встановлено причинно-наслідкового зв’язку між діями патрульних та настанням смерті. 

Після розтину тіла Олександра Собченка родичам загиблого видали довідку про смерть, де написано: «причина смерті встановлюється».

Під час прес-конференції в обласному управлінні поліції Кіровоградщини журналістам показали частину записів бодікамер патрульних, які приймали участь у затриманні.