Верховний суд: за «Київ» заплатять більше

Верховний суд України поставив крапку в судовій суперечці про ціну оренди готелю «Київ» у центрі Кропивницького – її підвищення в 115 раз визнано законним. Орендар платити все одно не згоден, планує судитися далі.

Нагадаємо, колективне підприємство «Центр-Готель» орендує будівлю з 1994 року, з тих пір умови договору не переглядалися. Мова про 8 тисяч квадратних метрів, частина яких здають в суборенду для шести-семи десятків підприємців.

Готель "Київ". Скріншот

До міського бюджету орендар сплачував менше 11 тисяч гривень на місяць – менше, ніж півтори гривні за метр. Ціна знімання офісних приміщень у приміщеннях поблизу стартує грубо від сотні гривень за квадратний метр і може сягати майже 200.

У 2017 році міська рада Кропивницького звернулася до суду з вимогою встановити справедливу орендну плату і виграла в першій, а потім апеляційній інстанціях. Минулого вівторка рішення визнав правомірним і Верховний суд. З 9 квітня 2019 року орендар має платити 1,2 мільйона гривень щомісяця.

Керівник і співвласник підприємства Микола Швець вже заявив журналістам «Суспільного», що платити «Центр-Готель» не буде. Каже, що підприємство неправомірно позбавили права першочергового викупу будівлі, й тепер у суді намагатиметься оскаржити це рішення.

Варто зазначити: раніше в коментарі журналістам Швець заявляв, що «у людей зараз нічим платити» підвищену вартість оренди. Щоб викупити будівлю, потрібно близько 49 мільйонів гривень – саме стільки становить вартість об’єкта відповідно до оцінки 2017 року.

Олег Колюка, начальник міського управління комунальної власності, стверджує, що претензії орендаря безпідставні.

Не дивлячись на те, що договір називається «договір оренди з правом викупу», для викупу необхідно вчинити ряд дій, передбачених законодавством. Ці дії не були вчинені, вони право викупу своє не підтвердили, – наголосив він.

Після прийняття рішення про підвищення вартості оренди в першій інстанції посадовець зазначав, що до колективного підприємства є й інші питання.

Є інформація, що вони здають приміщення в суборенду без нашого погодження набагато дорожче, ніж платять нам, – зокрема сказав тоді Колюка. – Вона не перевірена, тому що нас туди не допускають, не надають документи.

Рік тому ми розкрили ще один пікантний факт. За інформацією відкритих баз даних, 4 з 12 засновників «Центр-Готелю» – Арбузов Валерій Олександрович, Гришков Руслан Вікторович, Добровольська Марина Володимирівна і Малишка Любов Павлівна – були в минулому або є зараз посадовими особами, співвласниками або співзасновниками ряду відомих в місті та за його межами підприємств. Зокрема «Формула ТТГ ЛТД», «ТД “Формула смаку”», «Домініон-зембуд», «Терра-плас», «Первомайський молочноконсервний комбінат», ПАТ «Паляниця», «Кіровоградський хлібозавод», «Черкаський хлібокомбінат», «Олександрійський хлібозавод», «Смілянський хлібокомбінат», «Криворізький хлібокомбінат № 1», «Криворіжхліб», «Жовтоводський хлібозавод»,«Кременчуцький хлібокомбінат» та інші.

Нагадаємо, «Центр-Готель», «Домініон-зембуд» і «Терра-плас» згадувалися і в нашому розслідуванні Далі в ліс: хто побудується біля солдатських ставків? На дві останніх юрособи оформлений ряд земельних ділянок в престижному районі, однієї з найбільших зелених зон в межах обласного центру.