Президент хоче особисто стежити за ходом справи Собченка

Володимир Зеленський дзвонив директору Державного бюро розслідувань щодо провадження у справі про смерть пенсіонера міліції під час затримання патрульними в Кропивницькому.

Про це невістка померлого Ольга Собченко повідомила газеті Україна-Центр, посилаючись на офіс президента.

Телефон радника Зеленського у мене є, вони пишуть листи, відповідають на мої запитання, – цитує видання. – По ДБР, наскільки вони ведуть справу, чи контролюють вони їх… Прийшла відповідь, що Зеленський дзвонив керівнику ДБР, просив, щоб цю справу взяли під контроль, що він особисто хоче стежити за тим, як проходить її розгляд.

Родичі померлого зустрілися з Володимиром Зеленським у день голосування на парламентських виборах. Фото - Instagram Ольги Собченко
Родичі померлого зустрілися з Володимиром Зеленським у день голосування на парламентських виборах. Фото – Instagram Ольги Собченко

Коментуючи офіційну інформацію про повернення до виконання обов’язків чотирьох патрульних, які брали участь у затриманні, адвокат родини померлого Юрій Усатенко зазначив, що представників громадськості не допустили до участі в перевірках:

Було прохання, ми зустрічалися, голова обласної державної адміністрації просила включити трьох представників громадськості в дисциплінарну комісію. Вони відмовили… Тому що на відео видно, як його душать, це однозначна «дисциплінарка», якщо будуть представники громадськості, ми не дамо це приховати.

У публікації зазначається також, що результати повторної судово-медичної експертизи тіла Олександра Собченко, яку провели в Харкові, досі невідомі. Експертизу було призначено судом за клопотанням Усатенка, оскільки рідні померлого не довіряють експертизі, зробленій у Кропивницькому.

В ефірі популярного ток-шоу «Стосується кожного» на «Інтері» невістка Ольга Собченко заявила, що, крім описаних в ув’язненні пошкоджень на плечах, голові і животі її свекра, нібито були і інші, які там не описані, – нагадує видання.

Раніше з посиланням на свідка подій повідомлялося, що майор міліції у відставці припинив рухатися після ударів кийками.

Нагадаємо, 52-річний чоловік помер під час затримання патрульними в обласному центрі Кіровоградщини в ніч на 17 липня. За офіційною версією, «ВАЗ-2104» Собченка зупинили через непрацюючі світлові прибори. Поліцейські застосували до нього та його родичів перцевий газ, кийки, кайданки та фізичну силу.