Проти ринку землі на Кіровоградщині виступила лобістська спілка її орендарів

Учасники акції, пов’язаної з оголошеною в країні земельною реформою мітингували на Бобринецькому шосе при в’їзді в Кропивницький.

Про це повідомляє Суспільне, зазначаючи, що акція тривала 25 хвилин, участь у ній взяли 15 аграріїв з чотирьох районів області. Рух автострадою не перекривали. Учасники тримали в руках банери «Не продавай Батьківщину», «Ні продажу землі іноземцям» тощо, марковані логотипами громадської спілки «Всеукраїнська аграрна рада».

71394034_2522791424601347_4371972662298148864_n

Напередодні президент Володимир Зеленський повідомив, що право на купівлю і продаж землі матимуть тільки українці та українські компанії, нагадують автори запису.

Згідно інформації офіційного сайту «Всеукраїнської Аграрної Ради» (ВАР), до її складу входять підприємства Кіровоградщини, пов’язані з великими землекористувачами, зокрема ТОВ агрофірма «Відродження», яке належить родичам обраного від БПП депутата міськради Кропивницького Федора Згривця, та приватне підприємство «Агрофірма «Перспектива», якою володіє відомий агробіснесмен з Кропивницького Сергій Тарасов, батько обраного нардепом за списками партії «Слуга народу» Олега Тарасова.

Також у складі спілки приватна агрофірма «Імені Ульянова», якою володіє депутат Новоукраїнської райради від партії «Батьківщина» Олександр Скічко, СФГ «Лідер» депутата Добровеличковської райради Віктора Лаврентьєва з партії УКРОП та інші.

Нагадаємо, в березні три десятки пайовиків у Добровеличківці публічно заявили про підробку документів щодо продовження оренди близько 70 гектарів їхньої землі агропідприємством «Згода» ще на десять років.