Держбюджет-2020 обіцяє громадам мільярдні втрати та скорочення, - АМУ

Якщо урядові законопроєкти про держбюджет наступного року не змінять, місцеві громади отримають втрати та скорочення джерел доходів на суму більше 13 мільярдів гривень.

Про це йдеться у прес-релізі, який розповсюджує Асоціація міст України з посиланням на аналіз проєктів закону про державний бюджет та про зміни в Бюджетний кодекс експертами організації. Повну копію документу Весь Кіровоград має у своєму розпорядженні.

Кадр з мультиплікаційного альманаху "Весела карусель" №8 студії "Союзмультфільм", прем'єра - 1976 р.
Кадр мультиплікаційного альманаху “Весела карусель” №8 студії “Союзмультфільм”, прем’єра – 1976 р.

Незважаючи на впровадження фінансової децентралізації, бюджет на 2020 рік передбачає централізацію коштів громад та зниження соціальних видатків, – зазначається у прес-релізі.  З огляду на скорочення видаткових повноважень, ситуація погіршиться (порівняно з 2014 – 2019 роками); Відсутність у місцевих бюджетів необхідного обсягу фінансових ресурсів може призвести до зниження якості послуг для населення та до скорочення видатків на розвиток громад.

Зокрема йдеться про загрозу забезпеченню делегованих державою повноважень у сфері освіти та охорони здоров’я на 71,5 млрд. грн. та можливість втрат місцевих бюджетів в обсязі 55,6 млрд. грн. внаслідок рішень органів державної влади.

Згідно статуту АМУ – всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування, добровільне неприбуткове об’єднання міських рад, створене ними з метою більш ефективного здійснення повноважень. Асоціація – представницький орган 830 громад України, у переліку міст-членів на офіційному сайті є й Кропивницький.

Згідно даним, оприлюдненим на початку вересня, держава цьогоріч вже заборгувала медицині та освіті Кропивницького 130-140 мільйонів гривень, дефіцит коштів наразі перекривають за рахунок міського бюджету.

Нагадаємо, Верховний суд України визнав законним підвищення ціни оренди готелю «Київ» у центрі Кропивницького в 115 раз. Колективне підприємство «Центр-Готель» орендує будівлю з 1994 року менш ніж за 11 тисяч гривень на місяць. Площа приміщень, які здають в суборенду – 8 тисяч квадратних метрів. З 9 квітня 2019 року згідно рішенню суду орендар має платити громаді обласного центра 1,2 мільйона гривень щомісяця.