Урядові ініціативи «поставили на паузу» ринок сільгоспмашин в Україні, - ЗМІ про #Агроекспо

Очікування відкриття ринку орної землі, скасування державної програми компенсації для сільгоспвиробників та коливання цін на збіжжя, – серед головних викликів для вітчизняного АПК та суміжних галузей.

Про це йдеться у коментарях їхніх представників, зібраних газетою Україна-Центр під час міжнародної агропромислової виставки «Агроекспо», яка проходила в Кропивницькому з 25 по 28 серпня.

02_8_3
Фото – Андрій Трубачев

Видання зазначає, що вперше за сім років існування захід пройшов за відсутності представників центральної влади. Зроблені в його ході заяви стосуються зокрема програми часткової компенсації вартості вітчизняної техніки для сільгоспвиробників, видатки на яку відсутні в урядовому проєкті державного бюджету на 2020 рік.

Виходить, що всіх виробників, які інвестували в нові технології, освоїли нові виробництва, закупили обладнання, м’яко кажучи, обдурили – програма мала ще два роки працювати… Держава порушила правила гри без будь-якого погодження з машинобудівниками, аграріями, – публікація цитує Руслана Іллічова, генерального директора Федерації роботодавців України (ФРУ).

Також наводиться думка Геннадія Новікова, голова Аграрного союзу України (АСУ):

З одного боку – зникла компенсація, з іншого – безвідповідальний крок щодо ринку землі. Нікому не зрозуміло, як він буде функціонувати, тому всі зараз завмерли, не купують навіть добрива.

За словами директора кропивницького заводу «Ельворті» Сергія Калапи, очікування від анонсованих кроків держави сьогодні поставила продажі посівної та ґрунтообробної техніки «на паузу».

Якщо в серпні було пожвавлення через те, що почали здавати сільгосппродукцію, то, як тільки почали обговорювати тему приватизації землі, воно відразу скінчилося, – зазначає він.

Згідно наведеним у публікації оцінкам, внутрішня ціна на збіжжя в Україні наразі знизилася на долю до 30% у порівнянні з минулим роком, цитуються заяви про стрибки закупівельної ціни на насіння соняшника у трейдерів, які працюють в Миколаївському порті, на тисячу-дві гривень за добу.

Нагадаємо, голова Аграрного союзу України Геннадій Новіков вважає, що падіння цін на збіжжя може бути пов’язане зокрема з незацікавленістю транснаціональних компаній у тому, щоб в українських аграріїв були гроші на покупку землі.