Виконавча служба має вилучити документи господарства, яке пов’язують з Березкіним

Вилучення документів та почеркознавча експертиза проводяться за рішенням господарського суду Кіровоградської області в справі по банкрутство ПП «Галант-Україна».

Відповідачі не надають матеріали, необхідні щоб встановити справжність підписів у документах про передачу будівлі овочесховища ємністю 10 тисяч тон в Олександрівському районі від фірми-банкрута пов’язаному підприємству. Про це сайту Весь Кіровоград повідомив представник однієї із сторін у справі.

Колишній очільник області Андрій Ніколаєнко перерізає стрічку під час урочистої здачі овочесховища в Підлісному, 2013 рік. Фото - сайт Олександрівської РДА
Колишній очільник області Андрій Ніколаєнко перерізає стрічку під час урочистої здачі овочесховища в Підлісному, 2013 рік. Фото – сайт Олександрівської РДА

Та сторона не подає оригінали документів, відповідно експерт не може зробити висновок. Суд постановив вилучити в фермерського господарства «Агроекохолод» ці оригінали, це рішення направлено виконавцю. Його мали заслухати під час засідання, яке не відбулося, – зокрема сказав він.

Нагадаємо, ПП «Галант-Україна» було замовником будівництва овочесховища. Кредитори стверджують, що будівлю незаконно передали ФГ «Агроекохолод», через що банкрут не зміг розрахуватися з підрядниками та постачальниками на загальну суму 5 мільйонів гривень. Засновником «Галант-Україна» був Олег Лисенко, співзасновниками «Агроекохолоду» – Олег Лисенко й Андрій Татарченко, зять колишнього нардепа Станіслава Березкіна.

Чергове слухання було призначене на 1 жовтня, але необхідні матеріали не встигли повернути з Верховного суду, де слухалась інша пов’язана справа.

Співрозмовник сайту також повідомив, що двоє з підписантів згаданих документів, яких викликали до суду, в засідання не з’явилися. Натомість у якості зразків для порівняння суду передали надані кредитором документи, підписані відповідними особами в попередні роки.

Наразі суд має призначити дату наступного засідання у справі, під час якого має стати відомо, на якому етапі знаходиться виконання рішень про вилучення документів та проведення експертизи в Кіровоградському науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС України.

Також сьогодні інформагентство CBN з посиланням на прес-службу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомило, що слідчий суддя Вищого антикорупційного суду обрав Станіславу Березкіну запобіжний захід. Раніше екс-нардепу повідомили про підозру у вчиненні низки особливо тяжких корупційних злочинів.

Зокрема призначено заставу в сумі майже 15 мільйонів гривень, підозрюваний повинен здати на зберігання до відповідних органів влади свій паспорт для виїзду за кордон та інші документи, та не повинен без дозволу відлучатися з населеного пункту, де він зареєстрований, проживає чи перебуває, спілкуватися зі свідками та іншими підозрюваними тощо.

Нагадаємо, в листопаді минулого року парламент не дав згоди на притягнення Станіслава Березкіна до кримінальної відповідальності за поданням Генпрокуратури. В Національному антикорупційному бюро його вважають організатором злочинної схеми з привласнення 20 мільйонів доларів кредиту, отриманого ПрАТ “Креатив” з Ощадбанку наприкінці 2013 року.