Міськрада Кропивницького – шоста місцева в Україні «проти Штайнмаєра»

Міські депутати рішуче застерігають від спроби використання так званої «формули Штайнмаєра», – про це йдеться у зверненні, прийнятому вчора на позачерговій сесії.

Главу держави та Верховну Раду закликали припинити практику прийняття доленосних для країни рішень без урахування думки суспільства, повідомляє сайт міської ради Кропивницького.

Безымянный

Використання формули «може призвести до втрати Української державності та територіальної цілісності країни», також зазначається в тексті. Депутати вимагають зокрема не допустити проведення виборів на Донбасі до повного виведення окупаційних військ країни-агресора та роззброєння незаконних збройних формувань.

Раніше звернення до президента України Володимира Зеленського щодо недопущення імплементації формули ухвалили депутати Сумської та Львівської міськрад, а також обласних рад Львова, Тернополя, Тернополя та Івано-Франківська.

Україна погодила «формулу Штайнмаєра» 1 жовтня, нагадує zaxid.net. Її також погодила Росія і представники бойовиків. «Формула Штайнмаєра» передбачає, що Україна ухвалює закон про особливості місцевого самоврядування на Донбасі, який тимчасово починає діяти одразу після завершення голосування на місцевих виборах на окупованих територіях Донбасу. Закон почне діяти на постійній основі після того, як ОБСЄ визнає ці вибори такими, які загалом відповідають демократичним стандартам.

Також завтра, в неділю 6 жовтня, на центральній площі Кропивницького має відбутися «віче» під гаслом «Ні капітуляції!». Анонс події, організатором якої виступає громадська організація «Справа громад», оприлюднений у Facebook.

Нам продають поразку у війні в обгортці миру. Державність крадуть не лише у нас, а і у наших дітей, – зокрема сказано в супровідному тексті.

Учасників акції закликають утриматись від використання будь-якої партійної символіки. В розділі «інформація» на сторінці ГО в соцмережі зокрема зазначається, що нею укладений меморандум про взаємодію із партією «Європейська Солідарність». Згідно даним відкритих баз, «Справа громад» зареєстрована 13 травня 2019 року киянами Антоніною Бузило та Павлом Мельниковим.

Нагадаємо, на думку експертів АМУ урядові законопроєкти про державний бюджет та про зміни в Бюджетний кодекс обіцяють українським громадам мільярдні втрати та скорочення в 2020 році. Станом на початок вересня поточного року держава заборгувала медицині та освіті Кропивницького 130-140 мільйонів гривень, дефіцит коштів наразі перекривають за рахунок міського бюджету.