Майже три чверті українців проти продажу сільськогосподарської землі, - соцопитування

Лише 19% опитаних соціологами з групи «Рейтинг» повнолітніх українців підтримують запровадження продажу землі сільськогосподарського призначення.

Про це свідчать оприлюднені організацією результати дослідження, проведеного наприкінці вересня-на початку жовтня.

-9-638

73% – проти, стільки ж вважають, що рішення має прийматись на референдумі. 8% – не визначилися. Продаж орної землі іноземцям підтримують ще менше – лише 13%, проти – 81% опитаних.

– Відносно вищий рівень підтримки старту ринку землі серед молодших та заможніших респондентів, власників паю, які його самостійно обробляють. Але навіть у названих категоріях кількість противників цієї ініціативи становить не менше 60%, – зокрема сказано в повідомленні. – 58% вважають, що землі сільськогосподарського призначення повинні бути у державній власності, за зразком Канади, чи Ізраїлю. 22% – не проти запровадження такої моделі ринку землі, як у Італії, де орні землі можуть продаватися, чи купуватися. 20% – не змогли обрати серед цих прикладів земельного ринку.

Як зазначається в матеріалі, вибірка опитування є репрезентативною за віком, статтю, регіонами і типом поселення, в цілому участь у дослідженні методом особистого формалізованого інтерв’ю взяли 2000 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження – не більше 2,2%.

Нагадаємо, під час міжнародної агропромислової виставки «Агроекспо» низка помітних представників аграрної та суміжних галузей зазначали, що очікування відкриття ринку орної землі та кілька інших урядових ініціатив «поставили на паузу» ринок сільгоспмашин в Україні.

Також повідомлялося, що голова Аграрного союзу України (АСУ) Геннадій Новіков вважає незацікавленість транснаціональних компаній в тому, щоб в українських аграріїв були гроші на покупку землі однією з причин падіння внутрішніх цін на збіжжя.

Раніше аграрний експерт Богдан Андрющенко, колишній керівник групи експертів при віце-прем’єр міністрі України, член координаційної ради з питань аграрної політики при Кабінеті Міністрів України та заступник голови Кіровоградської ОДА, заявив, що з урядового законопроєкту «Про обіг земель сільськогосподарського призначення» незрозуміла доля майже 10 мільйонів гектарів державної власності.