Поліція розслідує кримінальну справу, яка стосується тепловиків Світловодська

Провадження розпочато за фактом зловживання повноваженнями службовими особами, які надають публічні послуги.

Про це сайту Весь Кіровоград повідомила речниця обласної поліції Віталіна Бевзенко.

Фото - "Гречка"
Фото – “Гречка”

Ми проводимо постійний моніторинг, спілкуємось з органами місцевої влади з метою виявлення проблемних питань, пов’язаних з початком опалювального сезону. Є проблемне питання в одному з районів області, поліцейськими розпочате кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого частиною 3 ст. 365-2 Карного кодексу України, – зокрема зазначила вона.

За даними власних джерел сайту в прокуратурі, мова йде про місто Світловодськ, а саме – про рейдерське захоплення спільного підприємства «Світловодськпобут», яке надає послуги централізованого опалення мешканцям багатоквартирних будинків та закладам соціальної сфери населеного пункту.

Згадана речницею поліції стаття стосується зловживань, здійснених зокрема аудитором, нотаріусом, оцінювачем або державним реєстратором, суб’єктом державної реєстрації прав, державним виконавцем, приватним виконавцем з метою отримання неправомірної вигоди, які завдали істотної шкоди охоронюваним законом правам або інтересам громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам юридичних осіб.

У частині 3 йдеться про дії, які спричинили тяжкі наслідки. Передбачене покарання – від п’яти до восьми років позбавлення волі.

Також сьогодні прес-служба Кіровоградської обласної державної адміністрації повідомила про можливий зрив опалювального сезону в Світловодську через те, що «Світловодськпобутом» не вирішене питання отримання в НАК «Нафтогаз України» номінацій споживання природного газу.

Зокрема в підприємства відсутній договір реструктуризації заборгованості за спожитий природний газ, їм не забезпечено рівень оплати 90%, необхідна сума для досягнення цього рівня становить 22,9 млн.грн.

Оскільки ні Світловодською міською радою, ні власниками вказаного підприємства не були вжиті заходи, необхідні для забезпечення отримання номінацій, ОДА направила до обласної прокуратури, управлінь СБУ та Національної поліції в області звернення про вжиття у межах компетенції заходів відповідного реагування.

Як повідомила сайту Весь Кіровоград речниця управління СБУ Марина Яковенко, наразі відповідний документ ще не отриманий канцелярією відомства.