На Кіровоградщині водоканал прибрав з договорів пеню споживачеві за неякісні послуги

Крім плати за водопостачання та водовідведення, за період між повірками лічильників споживачі Кіровоградської області матимуть сплачувати більше семисот гривень абонентської плати.

Про це повідомляє Вечірня газета в матеріалі, присвяченому аналізу розробленого обласним комунально-виробничим підприємством «Дніпро-Кіровоград».

Сьогодні, 11 жовтня, вулицею Степняка-Кравчинського у Кропивницькому тече вода після вчорашнього пориву труби. Фото - CBN
Сьогодні, 11 жовтня, вулицею Степняка-Кравчинського у Кропивницькому тече вода після вчорашнього пориву труби. Фото – CBN

Відповідні договори почали укладати з мешканцями області у вересні після вступу в дію нового Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та Правил надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.

Головною «родзинкою» такого договору є введення окремого платежу за т. з. абонентське обслуговування, куди входять: повірка квартирного лічильника (чи лічильників) раз на 4 роки, друк та доставка квитанцій, абонентський супровід, звірка даних, виготовлення довідок на продаж, відчуження майна (для мене особливо загадкове останнє). Щомісячна вартість абонплати складає 15 грн 48 коп. (за наявністю одного лічильника). Тобто, за чотирьохрічний міжповірковий період, споживач повинен сплати за все перелічене понад 740 грн., – підраховує автор публікації.

Також зазначається, що частина витрат на адмінпослуги, як то вартість розрахункових бланків для споживачів, вже увійшли до складової тарифів ОКВП на 2020 рік.

Крім того, в договорах, які підписують з абонентами в області, не передбачена сплата неустойки, яку згідно затвердженому Кабміном типовому документу виконавець послуг має сплачувати споживачеві у разі ненадання послуг, надання їх не в повному обсязі або неналежної якості. Таким чином керівництво ОКВП скористалося правом сторін конкретизувати умови договору.

На думку автора, таке коригування має ознаки порушення цілої низки нормативних актів, зокрема кількох статей Цивільного та Господарського кодексів, закону України «Про житлово-комунальні послуги» та пунктів затверджених урядом Правил надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.

У публікації наголошується, що законодавством передбачено право споживача внести зміни до договору та вилучити умови, які не відповідають діючому законодавству, шляхом укладання додаткової угоди з постачальником послуг.

Нагадаємо, за зруйнований асфальт і невчасні ремонти водоканал Кропивницького можуть відібрати в «області». За словами міського голови Андрія Райковича, водоканал задовго або неякісно відновлює дороги після земляних робіт,  містяни скapжaться, що доpоги зpуйновaні й тpивaлий чaс стоять не заасфальтованими, чимaло скapг нaдходить щодо поpивів, які не ліквідовуються вчaсно.

Також повідомлялося, що з 23 червня вода для абонентів ОКВП «Дніпро-Кіровоград» подорожчала до 28,7 грн. за кубічний метр.