Прокуратура намагається запобігти зриву опалювального сезону в Світловодську

Окрім кримінальної справи про протиправне заволодіння часткою міської ради в теплогенеруючому підприємстві «Світловодськпобут», заявлено позов до господарського суду.

Про це Весь Кіровоград повідомили в Знам’янській місцевій прокуратурі, яка здійснює процесуальне керівництво в провадженні, та є позивачем у суді.

Фото - "Гречка"
Фото – “Гречка”

Кримінальне провадження розпочате за ч.3 ст.365-2, ч.3 ст.206-2, ч.4 ст.358, ч.2 ст.366 КК України – за фактами зловживання повноваженнями державним реєстратором, протиправного заволодіння часткою Світловодської міської ради у статутному капіталі спільного підприємства ТОВ «Світловодськпобут», поєднаних зі службовим підроблення та використанням завідомо підробленого документу.

Йдеться про майно та обладнання п’яти цілісних майнових комплексів котелень ринковою вартістю біля 45 мільйонів гривень, транспортні засоби, парові котли, верстати та інше обладнання, внесені міськрадою до статутного капіталу СП під час його створення в 2001 році.

Державний реєстратор у липні поточного року за заявою керівника зазначеного підприємства всупереч вимог Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» під виглядом виправлення неіснуючої технічної помилки фактично провів реєстрацію змін до відомостей про розмір статутного капіталу, часток у ньому, складу учасників без визначених законом підстав та за відсутності необхідних документів, – зазначається в поясненнях прокурора. – Завдяки скоординованим діям правоохоронних органів упереджено внесення державним реєстратором іншої сільської ради Кіровоградщини до державного реєстру даних про заміну керівника, зміну статутного капіталу, затвердження статуту в новій редакції стосовно вказаного спільного підприємства.

Крім того, Знам’янська місцева прокуратура у судовому порядку вимагає визнання протиправними та скасування реєстраційної дії державного реєстратора однієї із селищних рад Кіровоградщини та здійсненого під час неї запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, внаслідок яких Світловодську міську раду протиправно виключено з переліку учасників СП ТОВ «Світловодськпобут» із часткою 50% у статутному капіталі та визначено єдиним учасником зазначеного підприємства мешканця Полтавської області.

На даний час, Господарським судом області вказаний позов прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі, проводиться судовий розгляд, наступне засідання призначено на 29 жовтня поточного року.

Нагадаємо, поліція області розслідує справу про рейдерське захоплення спільного підприємства «Світловодськпобут», яке надає послуги централізованого опалення мешканцям багатоквартирних будинків та закладам соціальної сфери Світловодська.