Державних грошей на освіту та медицину Кропивницького цьогоріч не буде, - фінуправління

Надходження біля 140 мільйонів гривень субвенцій на освіту та охорону здоров’я, які заборгував Кропивницькому державний бюджет, до кінця поточного року не очікується.

Про це в інтерв’ю сайту Весь Кіровоград повідомила начальниця фінансового управління міськради Любов Бочкова.

Любов Бочкова. Фото - сайт міської ради Кропивницького
Любов Бочкова. Фото – сайт міської ради Кропивницького

Якщо в минулі роки був резерв освітньої та медичної субвенції, наприкінці року уряд розподіляв цей резерв, то зараз були відповіді, що ніхто нічого розподіляти не буде, додавати не буде, розраховуйте тільки на свої сили, – констатувала чиновниця.

Зазначається також, що кошти, необхідні щоб перекрити зобов’язання держави перед освітянами та медиками за перші дев’ять місяців 2019-го, в цілому біля 20 мільйонів, місто раніше додало з власного бюджету.

Групи продовженого дня, поглиблене вивчення предметів тощо – це все розширює мережу, структуру, кількість вчителів, ставок. «Те, що вам не вистачає, додавайте з місцевого бюджету, бюджету міста», такі відповіді ми отримуємо. – також сказала Бочкова. – Щойно читала лист Мінфіну, відповідь на звернення щодо збільшення обсягів освітньої субвенції в 2020 році. Не враховано підвищення заробітної плати працівникам загальноосвітніх закладів, яке було анонсовано ще урядом Гройсмана. Мінфін відповів, що поки все залишатиметься як є…

Нагадаємо, наприкінці вересня в Асоціації міст України заявили з посиланням на аналіз експертів організації, що урядовий проєкт державного бюджету на 2020 рік обіцяє громадам мільярдні втрати й скорочення, передбачає централізацію коштів громад та зниження соціальних видатків.