Мінфін та Держказначейство блокують 60 мільйонів для Кіровоградщини

В області «зависло» більше трьох десятків проєктів у громадах області, фінансування яких розраховували у відповідності до обсягів субвенції з державного бюджету на соціально-економічний розвиток територій.

Кошти, розподілені Кабміном на початку липня, третій місяць блокують Міністерство фінансів та Державне казначейство України, повідомили в Асоціації міст України (АМУ) з посиланням на виконавчого директора Кіровоградського відділення Валентину Ільюшкіну.

Роботи зупиняються. Ілюстратине фото у вільному доступі
Роботи зупиняються. Ілюстратине фото у вільному доступі

Йдеться про будівництво та ремонт шкіл і дитячих садків, ремонт та благоустрій вулиць, влаштування водогонів, насосних станцій, систем очищення води, обладнання медичних амбулаторій, центрів адмінпослуг, будинків культури у Благовіщенську, Вільшанці, Гайвороні, Дмитрівці, Новоархангельську, Новоукраїнці, Новомиргороді, Онуфріївці, Новогородці, Олександрівці, Петровому, Устинівці та інших територіях.

Очікуючи фінансування, громади у відповідності до розподілу коштів цієї субвенції вже виконали певний обсяг робіт, однак не можуть за них розрахуватися, – зокрема йдеться в повідомленні.

Зазначається також, що загальна сума коштів, передбачених на субвенцію «соцеконому» в державному бюджеті на поточний рік, становить 2,5 мільярда гривень. Найбільше з них, майже 12 мільйонів гривень, на Кіровоградщині мала отримати Гайворонська міська рада.

Нагадаємо, надходження біля 140 мільйонів гривень субвенцій на освіту та охорону здоров’я, які заборгував Кропивницькому державний бюджет, до кінця поточного року не очікується.