На компенсацію звільненому заступнику знімають з інших статей бюджету Кропивницького

Звільнений та поновлений судом заступник міського голови Кропивницького Олександр Грабенко вже отримав з міського бюджету 42 тисячі компенсаційних виплат, та може отримати ще понад 300 тисяч.

Грошей, передбачених на такі виплати в міському бюджеті немає, тому їх знімають з інших статей, повідомила начальниця юридичного управління міськради Марина Смаглюк в інтерв’ю газеті Україна-Центр.

В грудні 2018 міський голова заявив про виявлення елементів зловживання владою та маніпуляцій з боку Грабенка, через які міський бюджет недоотримав близько 4 мільйонів гривень. Фото - CBN
В грудні 2018 міський голова заявив про виявлення елементів зловживання владою та маніпуляцій з боку Грабенка, через які міський бюджет недоотримав близько 4 мільйонів гривень. Фото – CBN

Це може бути опалення шкіл, або харчування в дитячих садах, або додаткові години в школах, – цитує чиновницю видання. – Ми повинні забрати гроші звідти, де вони реально необхідні, і заплатити, за великим рахунком, за чиїсь амбіції.

Вже проведені виплати були призначені до негайного виконання за рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду. В липні той визнав протиправним рішення міськради про звільнення Грабенка та поновив на посаді з 7 листопада 2018-го року. За весь час «вимушеного прогулу» посадовець має отримати більше 380 тисяч гривень зарплати.

Було проведено службове розслідування, за результатами якого йому були поставлені порушення. Так, вони були підтверджені. Але Грабенко, мабуть, заздалегідь проконсультувавшись, створив ситуацію (не відповідав на дзвінки, не отримував листи, не заходив в соцмережі, не читав газети, сайти), в результаті якої суд вирішив, що його права були порушені. Що, оскільки ніде немає його підпису, розслідування проводилося не те що без його участі, але навіть без його повідомлення, – каже Смаглюк. – Ми подали апеляційну скаргу, вона буде розглядатися 31 жовтня в Дніпропетровському апеляційному адміністративному суді. В разі негативного для нас рішення будемо змушені заплатити.

Нагадаємо, адвокатка Наталія Сюр, яка представляла інтереси Грабенка у судовому спорі з міськрадою, претендувала на посаду голови Кіровоградської обласної державної адміністрації. В неділю 20 жовтня уряд на своєму засіданні погодив на цю посаду кандидатуру Андрія Балоня.