Кропивницький суддя відпустив підозрюваного в обстрілі будинку прокурора та звільнився

Вища рада правосуддя (ВРП) звільнила Олексія Мягкого з посади судді Ленінського районного суду Кропивницького за власним бажанням.

Про це йдеться у повідомленні офіційного сайту ВРП. Дата, коли суддя подав заяву про звільнення у відставку, не конкретизується.

Олексій Мягкий (праворуч) також є членом колегії, яка розглядає резонансну справу екс-прокурорки Світлани Клюкіної, яку підозрюють в отриманні хабаря. Фото - "Без Купюр"
Олексій Мягкий (праворуч) також був включений до колегії у резонансній справі екс-прокурорки Світлани Клюкіної, яку підозрюють в отриманні хабаря, але заявив самоотвід. Фото – “Без Купюр”

4 жовтня суддя Мягкий відмовив прокурору в задоволенні клопотання про арешт одного з підозрюваних в обстрілі помешкання прокурора в Кропивницькому, та постановив звільнити того з під варти в залі суду. 

Прокурор в засіданні наголошував, що під час стрілянини чоловік вже перебував під домашнім арештом за інший злочин, йому інкримінують умисне вбивство, скоєне групою осіб за попередньою змовою. 

Минулого вівторка колегія Кропивницького апеляційного суду за головуванням Віринеї Кабанової відхилила скаргу на згадане рішення Мягкого. Перед початком засідання біля будівлі суду зібралися активісти з плакатами та листівками про те, що вимагають справедливості й проти кримінального переслідування Олександра Шатохіна.

Крім того, з третього жовтня в розшук за підозрою в замаху на життя кропивницького прокурора оголошено Костянтина Волкова (прізвисько «Футболіст»). Украина криминальная нагадує, що під час обстрілу будинку правоохоронця всередині перебували його маленькі діти.

Нагадаємо, після створення Кропивницького апеляційного суду туди перевели колишніх суддів апеляційного суду області Віктoра Oнуфрієва та Людмилу Ткаченкo. Обидва входили до складу колегії під головуванням Сергія Деревінського, яка скасувала обвинувальний вирок суду присяжних у справі про вбивство генерала податкової служби Володимира Тесленка, посилаючись на філологічне тлумачення обвинувального акта прокуратури. Повідомлялося, що Деревінський подав у відставку незабаром після винесення скандального вердикту, і більше не є суддею.