Щодо звільненого кропивницького судді розпочате кримінальне провадження

Колишній суддя Ленінського райсуду Кропивницького, який звільнив з-під варти підозрюваного в обстрілі помешкання прокурора, поскаржився на тиск.

Про це повідомляє Гречка з посиланням на самого Олексія Мягкого, який вважає тиском з боку обласної прокуратури розпочате щодо нього кримінальне провадження про винесення неправомірного рішення.

Олексій Мягкий під час судового засідання про обрання запобіжного заходу для підозрюваного в обстрілі прокурорського обійстя. Фото - "Без купюр"
Олексій Мягкий під час судового засідання про обрання запобіжного заходу для підозрюваного в обстрілі прокурорського обійстя. Фото – “Без купюр”

Відповідну скаргу він направив до Вищої ради правосуддя (ВРП), та подав заяву про звільнення за власним бажанням, яку ВРП задовольнила 22 жовтня.

Автори публікації нагадують, що 2 жовтня 2019 р. до поліції надійшла заява від прокурора Кіровоградської місцевої прокуратури Артема Бреуса. Він повідомив, до нього додому прийшов сусід зі своїм знайомим і стріляв в бік його будинку, де на той момент знаходилась також його дружина та двоє неповнолітніх дітей.

З місця інциденту вилучено п’ять предметів, схожих на гільзи, кулями пошкоджено паркан, на воротах будинку видно вм’ятину. За версією слідства, місцевий житель Костянтин Волков на прізвисько «Футболіст» мстив прокурору за кримінальну справу проти його друзів з приводу викрадення автомобіля «Мерседес CLK 230». В суді підозрюваний Олександр Шатохін розповідав, що того вечора з друзями заїжджав до свого знайомого, який живе по сусідству з прокурором. 4 жовтня Ленінський суд в особі судді Олексія Мягкого не обрав підозрюваному жодного запобіжного заходу. Хоча відомо, що підозрюваний також звинувачується в умисному вбивстві за участі ще двох осіб і перебуває під домашнім арештом у цій справі, – пише «Гречка».

Зазначається також, що 15 жовтня колегія Кропивницького апеляційного суду під головуванням Віринеї Кабанової залишила винесену Мягким ухвалу без змін. Втім, член колегії Віктор Онуфрієв висловив окрему думку, в якій не погоджується з таким рішенням. На його думку, суд неправильно оцінив докази і дійшов помилкового та передчасного висновку про недоведеність підозри та відсутність ризиків. Відтак чоловіка слід було взяти під варту на 60 діб.

Учасники мітингу біля Кропивницького апеляційного суду 15 жовтня. Фото - "Гречка"
Учасники мітингу біля Кропивницького апеляційного суду 15 жовтня. Фото – “Гречка”

Нагадаємо, перед початком засідання минулого вісторка біля будівлі Кропивницького апеляційного суду зібралися активісти з плакатами та листівками про те, що вимагають справедливості й проти кримінального переслідування Олександра Шатохіна.