Міськрада Кропивницького знову судиться в інтересах мешканців скандального гуртожитку

Цього понеділка позовна заява щодо скасування свідоцтва про право власності ПП «Вагран» на гуртожиток за адресою Університетський, 21, подана до господарського суду області.

Про це в коментарі сайту Весь Кіровоград повідомила начальниця юридичного управління міської ради Кропивницького Марина Смаглюк.

Марина Смаглюк. Фото - persha.kr.ua
Марина Смаглюк. Фото – persha.kr.ua

Вона зазначила також, що аналогічний позов раніше подавав один з мешканців гуртожитку, й виграв у першій та апеляційній інстанціях.

Вищий суд скасував ці рішення, посилаючись на те, що право позивача не порушено, оскільки він не мав права власності на всю будівлю, яке оспорював, – пояснює Смаглюк.

Вона нагадала, що хоча гуртожиток ніколи не перебував у комунальній власності, і до спірної приватизації в 2002-2004 роках належав державі, в 2015-му фахівці міськради розпочали системний супровід заявників. За участі юристів мерії в суді було скасовано рішення виконкому щодо оформлення права власності за ПП «Вагран» на житловий будинок та про встановлення тарифів.

Відомо й про розпочаті правоохоронцями кримінальні провадження зокрема за фактом нотаріального оформлення продажу третій особі квартири в гуртожитку, де проживає родина з дітьми. Діяльність нотаріуса, який оформляв договори купівлі-продажу, була призупинена органами юстиції в 2015.

Передісторія коротко. Фрагмент скан-копії листа Генеральної прокуратури від 30 березня 2015 р.
Передісторія коротко. Фрагмент скан-копії листа Генеральної прокуратури від 30 березня 2015 р.

Смаглюк наголосила, що поява нових механізмів приватизації житла для біля чверті мешканців будинку, які свого часу відмовились викупати кімнати у власника, пов’язана зокрема з прийнятими в 2017 році змінами до закону «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків».

Сесією міськради Кропивницького прийняте рішення надати до обласної державної адміністрації перелік міських об’єктів, які підпадають під дію закону включно з Університетським, 21, – зазначає Смаглюк. – Адміністрація узгоджує або коригує такі документи та направляє уряду, той узгоджує та передає для голосування Верховній Раді. 6 вересня Кабмін схвалив проєкт програми приватизації гуртожитків на 2019-2021 роки, але переліку поки немає – тільки їхня кількість та кількість людей, чиї інтереси мають бути задоволені.

Наразі в міськраді чекають на оприлюднення власне списку з адресами.

Ми хочемо, щоб люди приватизували цей гуртожиток, закон дає таке право, але зобов’язує всіх суб’єктів, на яких розповсюджується його дія, виконати певну процедуру. Тільки після затвердження програми Верховною Радою, якщо «Вагран» відмовиться передати майно добровільно або з виплатою компенсації, з’являться нові підстави через суд забирати будівлю.

В четвер частина мешканців гуртожитку кілька часів перекривали трасу "Київ - Миколаїв", загрожуючи піти ише тоді, коли їм, дослівно, "вручать рішення з печатками". Фото - kr.depo.ua
В четвер частина мешканців гуртожитку кілька годин перекривала трасу “Київ – Миколаїв” в районі Великої Северинки, обіцяли піти лише тоді, коли їм, дослівно, “вручать рішення з печатками”. Фото – kr.depo.ua

Нагадаємо, в 2017 році спецкор телеканалу «Інтер» виграла суд проти ПП «Вагран», яке пов’язують з екссуддею, колишнім головою Кіровського районного суду Володимиром Ярошенко, та яке вимагало спростування начебто недостовірної інформації, оприлюдненої журналісткою з посиланням на одну з мешканок гуртожитку по Університетському, 21.