Батьки жорстоко побитих в центрі Кропивницького підлітків проведуть пресконференцію

Підозрюваних у справі про лютневе побиття школярів на так званих «пантерах» нетверезою компанією з п’ятнадцяти осіб стало менше, слідство затягується, – стверджує мати одного з потерпілих, поета Деніса Бірзула.

Батьки хочуть розголосу та збираються провести пресконференцію, повідомляє Гречка. За словами Наталі Бірзул, лише чотирьом особам оголошено підозру за хуліганство.

Місце злочину. Фото - CBN
Місце злочину. Фото – CBN

Мені, як й іншим батькам, геть нелегко, що після 7,5 місяців вони (слідчі, – ред.) вирішили встановлювати тих осіб, яких хлопці одразу впізнали по фотографіям… Це вже просто крик душі. Те, як це зараз відбувається – просто дно, – цитує видання. – Мого сина забивали ногами по голові. Три неділі ми були в обласній дитячій лікарні, а потім ще три місяці лікування. І ось вже дев’ятий місяць триває слідство.

Товаришу її сина тоді ж зламали руку, зазначає жінка. Провадження розпочате за частиною ч.2 ст. 125 кримінального кодексу, умисне легке тілесне ушкодження. В серпні CBN з посиланням на «Україну-Центр» писало, що батьки одного з підозрюваних пропонували потерпілій стороні «відкупні» та «полюбовне вирішення справи».

Прокурор слідства охарактеризувала причину нападу: «Спонукала поведінка потерпілих». Слідство ніяк не реагує на наявність відеоматеріалів з камер спостереження, де видно, як нападники купують цього дня спиртне, де вони розповідають один одному, хто і як бив, – зокрема зазначалося в публікації. 

Батьки потерпілих не вперше заявляють про те, що серію нападів на неповнолітніх у сквері напроти обласного краєзнавчого музею може вчиняти одна й та сама компанія. Зокрема Марина Яковенко, мати дівчинки, яка постраждала влітку минулого року, стверджує, що за всіма конфліктами може стояти син загиблого «кримінального авторитета» Рамаза Оніані.

І поліція нічого не робить! Нічого не розслідує. Він і надалі продовжує вчиняти побиття дітей, – зокрема стверджувалося в її коментарі.

Черговий інцидент з числа тих, що потрапили до поля зору ЗМІ, стався 8 березня. За словами 17-річного постраждалого, йому та його знайомим було в нецензурній формі запропоновано забиратися геть. Один з нападників бризнув у сторону хлопців газом, потім їх почали бити руками та ногами. Хлопці пригадали 15 осіб.

Нагадаємо, групове побиття третьокласника в Кропивницькому, через яке той 8 жовтня опинився в лікарні з черепно-мозковою травмою та струсом мозку, набуло загальнонаціонального резонансу.