Світловодськ – без тепла та голови

Станом на сьогодні, 1 листопада, опалювальний сезон у Світловодську не розпочато, а міського голову відсторонили від посади.

Про це повідомляє Гречка. Через холод у навчальних закладах шкільні канікули в місті продовжили до 10 листопада.

У "віджимі" частки міської ради в теплогенеруючому підприємстві підозрюють міського голову Валентина Козярчука
У “віджимі” частки міськради в теплогенеруючому підприємстві підозрюють мера Світловодська Валентина Козярчука

Причиною стало те, що у кінці літа зі складу засновників теплопостачального підприємства «Світловодськпобут» вилучили міськраду. Це поставило під загрозу отримання номінацій на газ від НАК “НАфтогаз”, оскільки підприємство має борги, але не може їх реструктуризувати, – пише видання. – Єдиним виходом наразі є скасування реєстраційних дій, якими міськраду вивели зі складу засновників. Проте наразі Мінюст не провів цю процедуру.

У рейдерстві шляхом спроби протиправного заволодіння державною часткою вартістю 3,8 млн. грн. у статутному капіталі спільного теплопостачального підприємства підозрюють міського голову Валентина Козярчука. Наразі його відсторонено від посади на час досудового розслідування.

Відповідну ухвалу учора, 31 жовтня, постановив Світловодський міськрайонний суд. За версією слідства, міський голова у змові з групою осіб сприяв протиправному заволодінню 50% статутного капіталу «Світловодськпобуту», що належать міській раді, шляхом службового підроблення протоколу загальних зборів учасників спільного підприємства. Міськраду було незаконно виключено з переліку учасників та позбавлено зазначеної частки, яка відійшла у власність фізичної особи.

Наразі Козярчуку повідомлено про підозру за ч.3 ст.206-2 та ч.2 ст.366 кримінального кодексу – протиправне заволодіння майном підприємства, установи, організації та службове підроблення. Посадовцю загрожує до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Нагадаємо, окрім кримінальної справи про протиправне заволодіння часткою міської ради в теплогенеруючому підприємстві «Світловодськпобут», прокуратурою заявлено позов до господарського суду.