Скасування надбавок та всеукраїнський страйк замість $4000 на місяць

Якщо урядове рішення про скасування надбавок для вчителів буде остаточним, а основна зарплата залишиться без змін, у грудні педагоги розпочнуть всеукраїнський страйк.

Про це повідомляє З перших уст з посиланням на UA:Кропивницький.

01-12

Видання нагадує, що 29 жовтня міська організація профспілки працівників освіти і науки України Кропивницького долучилась до акції протесту в Києві проти звуження прав та гарантій освітян. За інформацією голови організації Олександра Дзюби, вони розраховують на зміни, прописані в законопроєкті, ухваленому Верховною Радою два роки тому. Згідно з ними заробітна плата вчителів мала значно зрости.

Те, що коїться сьогодні в нашій освіті взагалі, як то кажуть, чим далі, тим гірше. Люди йдуть зі своїх робочих місць. Через низькі зарплати, у нас дуже велика нестача педагогічних кадрів. Якщо приберуть надбавки, у людей не буде стимулу ходити на цю роботу, – цитує «З перших уст» учасницю акції Світлану Голягу, яка 17 років керує гуртком бісероплетіння в центрі «Юність».

Нагадаємо, в одному з випусків влогу Володимира Зеленського, оприлюдненому під час передвиборчої кампанії з проведення виборів президента України, експерти з освіти підрахували, що українським вчителям можна підняти зарплатню до 4 тисяч доларів і на це потрібно «лише 200 мільйонів доларів на рік».

Також повідомлялося, що надходження біля 140 мільйонів гривень субвенцій на освіту та охорону здоров’я, які заборгував Кропивницькому державний бюджет, до кінця поточного року не очікується.