Більшість «центральних батарей» Кропивницького холодні через недолугих землекопів

Через порив газогону зупинена найбільша котельня, що забезпечує централізоване теплопостачання у Кропивницькому – Південно-Західна.

Про це повідомляє джерело сайту Весь Кіровоград з місця подій. Потужності об’єкту опалюють більше чотирьох сотень міських будинків та об’єкти соціальної сфери.

Фото - "Гречка"
Фото – “Гречка”

Також без газопостачання залишилися розташовані поблизу в Балашівській промзоні виробництва «Полтава-хліб», колишньої групи «Креатив» та інші.

Причиною аварії називають пошкодження відомчої газопровідної мережі під час проведення в її охоронній зоні земляних робіт, не погоджених з обласним розподільчим підприємством «Кіровоградгаз». За словами його представників, в зоні аварії знаходиться три «перекільцьовані» газопроводи, які неможливо вимкнути окремо один від одного.

Працював екскаватор. Як тільки трапився порив, приїхали аварійники, невідомі особи зникли за воротами території одного з приватних підприємств, – каже джерело.

На об’єкт прибув міський голова Андрій Райкович. Надалі з’ясовуватимуть, хто саме нестиме відповідальність за те, що дві третини абонентів системи централізованого опалення в місті лишилися без тепла.

Дитячі садочки, школи, лікарні, квартири людей… Нам треба мати чітку достовірну інформацію, хто балансоутримувач, причину виникнення аварії… Всі первинні документи мають бути складені, для того, щоб ми могли залучити слідчих… Ну, і яка техніка, хто виконавець робіт, щоби вони не потікали, не поховалися, – наголошує Райкович.

Очільник обласного центру анонсував проведення «вже сьогодні» засідання комісії з техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій, і відновлення газо- й теплопостачання.

Згідно прогнозів, оприлюднених сайтами Гідрометцентру України, популярним ресурсом Gismeteo та глобальним сервісом Accuweather, температура повітря в Кропивницькому сьогодні вночі не має впасти нижче 9 градусів з позначкою плюс, на завтра ж очікується значне потепління – до 20 градусів Цельсію по обіді.

Нагадаємо, минулої осені міськрадою було розпочато процес припинення оренди комунальних потужностей дочірнього підприємства «Кіровоградтепло» київського «ЦНТІ УНГА», яке експлуатувало комплекс із 2004 року. Зокрема в оренді знаходилась і найбільша Південно-Західна котельня.

Раніше повідомлялося, що «Кіровоградтепло», яке закінчило 2017 фінансовий рік з прибутком, станом на минулий травень заборгувало за газ більше 74 мільйонів гривень, місцеві журналісти й посадовці міськради констатували незадовільний стан орендованих у міста потужностей, та його погіршення з моменту попередньої депутатської перевірки в 2016-му. Водночас орендар заявляв про намір за допомогою судових рішень добитися нарахування боргів містянам за послуги опалення, які не надавалися.