Вода по 30,68 – через кредит Світового банку та підвищення зарплати

В обласному комунально-виробничому підприємстві (ОКВП) «Дніпро-Кіровоград», якому з 2012 року належить водоканал Кропивницького, стверджують, що замінили в місті 90% мереж.

Зокрема на це витрачено кредит Світового банку, повернення якого тепер закладають у тариф для абонентів ОКВП. Про це повідомляє Гречка з посиланням на директора підприємства Романа Ілика.

Мешканці будинку №62 по вулиці Сергія Сенчева власним коштом придбали матеріали для ремонту старої водопровідної труби, з якої вже чотири місяці вода витікає у підвал. Скріншот з сюжету CBN від 4 листопада 2019 р. багатоповерхівки
Мешканці будинку №62 по вулиці Сергія Сенчева в Кропивницькому власним коштом придбали матеріали для ремонту старої водопровідної труби, з якої вже чотири місяці вода витікає у підвал. Скріншот з сюжету CBN від 4 листопада 2019 р. 

За рахунок тарифів зараз основні витрати йдуть на погашення кредиту, який передбачає зробити енергоефективними всі насосні станції ОКВП «Дніпро-Кіровоград», зробити сучасні водопровідні очисні споруди. Наразі 90% виконали заміну мереж у Кропивницькому. Ведуться роботи по замінні насосного обладнання на каналізаційних насосних станціях,- цитує керівника видання.

За даними офіційного сайту підприємства, діючий тариф на водопостачання та водовідведення, який було встановлено 18 червня 2019 року, планують підняти на 7% – до 30,68 грн. за кубометр.

Основними чинниками подорожчання, стало підвищення розміру зарплати працівникам та збільшення суми відшкодування по кредиту Світового банку, – зазначається в повідомленні. – Нові тарифи вступлять в силу тоді, коли Нацкомісія засяде і схвалить їх у відповідному проекті постанови. Це відбудеться не раніше грудня.

Нагадаємо, на Кіровоградщині водоканал прибрав з договорів пеню споживачеві за неякісні послуги, а крім плати за водопостачання та водовідведення в період між повірками лічильників споживачі області матимуть сплачувати більше семисот гривень абонентської плати.

Влітку минулого року повідомлялося про старт завершального етапу модернізації водоканалів у Кропивницькому, Знам’янці, Олександрії та Світловодську на три мільйони доларів з позики Світового банку в 44,4 мільйони доларів.