На модернізацію опалення в Кропивницькому потрібні мільярди, - Табалов

У цивілізованих країнах банки стоять у черзі, щоб кредитувати муніципалітети, в Україні з якихось причин справи йдуть інакше.

Про це секретар міськради Кропивницького Андрій Табалов заявив сьогодні 11 листопада під час апаратної наради в мерії, де був присутній кореспондент сайту Весь Кіровоград.

Південно-Західна котельня. Фото - ТСН
Південно-Західна котельня. Фото – ТСН

За його словами, обраний міською владою шлях модернізації системи теплопостачання обласного центру через будівництво модульних котелень, є оптимальним з точки зору сучасних світових підходів до забезпечення енергоефективності.

Щоб швидко зробити, потрібні мільярди, навіть не мільйони доларів, – зокрема сказав Табалов.

Механізмів для того, щоб залучити в комунальну сферу такий фінансовий ресурс, за теперішніх умов у державі немає, констатував він.

Нагадаємо, днями через порив газогону була зупинена найбільша котельня, що забезпечує централізоване теплопостачання у Кропивницькому. Причина аварії – пошкодження мережі під час проведення самовільних земляних робіт з використанням екскаватора. Повідомлялося, що після появи аварійників невідомі особи зникли за воротами території одного з приватних підприємств, без газу залишилися також розташовані поблизу виробництва «Полтава-хліб», групи «Креатив» та інші.

Пізніше з’ясувалося, що роботи проводилися на території ТОВ «Еллада-Трейд». Відомо, що ТОВ «Еллада» забезпечує виконання боргових зобов’язань групи компаній «Креатив» перед «Ощадбанком». Зокрема «Елладі» належить маслоекстракційний завод, який має бути проданий з аукціону 26 листопада.