Ілик казав про 90% з двох відремонтованих водоводів у Кропивницькому

Травнева пропозиція щодо встановлення тарифу більше 37 гривень за «куб» для абонентів водогону «Дніпро-Кіровоград» розглядається Нацкомісією з питань регулювання енергетики та комунальних тарифів.

Про це директор обласного підприємства Роман Ілик сказав сьогодні 13 листопада під час пресконференції в Кропивницькому.

Національний регулятор його розглядає, задає нам запитання, просить уточнюючі документи, які їм необхідні, – сказав він. – Не можу сказати, що буде іменно цей тариф. Все залежить від того, як регулятор перевірить, перепровірить, і які будуть ціни на момент встановлення регулятором тарифу, тобто він може як дешевшим, так і дорожчим.

Ілик також уточнив для сайту Весь Кіровоград, що говорячи про 90% замінених водопровідних мереж обласного центру під час громадського обговорення нового тарифу, він мав на увазі роботи на двох міських водоводах.

Ілюстрація. Кадри з мультиплікаційного фільму "Крила, ноги та хвости" © ТО "Екран", 1985
Ілюстрація. Кадри з мультиплікаційного фільму “Крила, ноги та хвости” © ТО “Екран”, 1985

Мережі водопостачання всі реконструювати неможливо, адже це не мільйони, це мільярди доларів, – зазначив Ілик. – У нас тисячі кілометрів водопровідних мереж. Але ми передбачили самі основні ділянки, на які ми не маємо впливу, які ми не можемо ні відмоніторити, ні відремонтувати навіть при настанні аварійної ситуації силами підприємства. Це дюкерні переходи по водоводу – трубопроводи, які знаходяться під водами, озерами чи річками, і два основних водоводи по місту Кропивницькому.

Йдеться про водогін від «Катюші» до вулиці Олефіренка, який постачає воду на лівобережну частину міста, та центральний водогін, який за словами представників обласного підприємства вже прокладений від вулиці Братиславської до Кавалерійської. Зараз проводяться роботи по його заміні від Калініна до проспекту Винниченка.

Роботи проводяться коштом кредиту Світового банку загальним обсягом більше 44 мільйонів доларів, повернення якого наразі закладається в тариф для населення. Окрім згаданих водоводів, за поясненнями Ілика, кредит розподілено на наступні позиції: незалежний консультант, який контролює використання коштів на вимогу Світового банку, реконструкція очисних споруд у Світловодську, водопровідних насосних станцій у чотирьох містах області, каналізаційних наососних станцій та очисних споруд в Кропивницькому, придбання 31 одиниць автотехніки та лабораторного обладнання для обласного підприємства, автоматизація систем. 

За даними директорки Кропивницького водно-каналізаційного господарства Валентини Давидчук, щороку в обласному центрі замінюють від двох до шести кілометрів водопроводу.

Каналізаційні мережі з початку будівництва не мінялися, працює, поки не зноситься повністю, – також зазначила вона. – Є такі колектори, що сам колектор працює тільки за рахунок того, що земля його держе.

Нагадаємо, в обласному комунально-виробничому підприємстві (ОКВП) «Дніпро-Кіровоград», якому з 2012 року належить водоканал Кропивницького, стверджують, що замінили в місті 90% мереж.