«Наш PR за ваші гроші. Секрет успіху Артема Стрижакова», - блогосфера

Ймовірний кандидат на посаду міського голови Кропивницького бореться за прихильність містян користуючись достатньо брудними технологіями, – вважає член координаційної ради «Громадського бюджету Кропивницького» Максим Несвітайлов.

Про це він заявив у випуску власного відеоблогу, оприлюдненому сьогодні 15 листопада, та присвяченому дослівно, тому, «як, маніпулюючи інформацією, можна здобути для себе високий рейтинг».

Несв_колаж1_

Одним з прикладів такої маніпуляції блогер вважає розповсюдження з агітаційних наметів у Кропивницькому листівок, які стосуються проєкту реконструкції набережної Інгулу в Кропивницькому та залучення коштів на його реалізацію так званим «муніципальним бюро Стрижакова».

Мільйон гривень, який був «залучений муніципальним бюро Стрижакова» – це мільйон гривень з міського бюджету, який передбачений проєкту-переможцю за «Громадським бюджетом міста Кропивницького», – наголошує Несвітайлов. – І це я вам можу відповідально заявити як член координаційної ради «Громадського бюджету». Даний проєкт з реконструкції Набережної був завідомо нереалістичним для реалізації за дану суму. Особисто я та декілька членів координаційної ради були взагалі проти його допуску, тому що неможливо за мільйон гривень побудувати ось таку Набережну. Це завідомо був піарний проєкт. Це завідомо був популізм, щоб потім на неможливості реалізації такого проєкту за мільйон гривень можна було достатньо непогано пропіаритись.

Несв_колаж2

 

У відео перераховано кілька інших випадків, коли Артем Стрижаков використовував, на дуку автора, схожу маніпулятивну технологію, зокрема стосовно інших проєктів «Громадського бюджету», який фінансується коштом громади з міського бюджету Кропивницького.

Парасольки на Двірцевій, виставка яких була продовжена за «Громадський бюджет», але на відкриття якої команда Артема не хотіла навіть пускати представників координаційної ради. Так само, як перший міський мурал. Яна Вечірко як один із членів координаційної ради спробувала нагадати, за чий рахунок цей мурал був намальований. Але відповідь команди Стрижакова була дещо невнятною, – нагадує Несвітайлов. – Також можемо пригадати й «Руки-базуки», також проєкт, який нібито був побудований чи «муніципальним бюро», чи «Я люблю Кіровоград», чи «Перспектива молоді», чи «Фонд «Перспектива» – таких організацій в Артема достатньо багато.

Несв_колаж3

Він також нагадав користувачам Facebook про практику так званого інформування громади від імені однієї із згаданих організацій.

Якщо в тебе немає бажання витрачати кошти на якісь ремонти, там ставити десь двері, робити освітлення, ремонтувати дахи, можна просто дізнаватись з сайту міської ради чи зі сторінок депутатів міської ради про те, що вони зробили, але про те, що планується зробити найближчим часом. І розвішувати ось такі інформаційні листівочки по під’їздах, – зазначає Несвітайлов. – І люди такі думають: так, «муніципальне бюро Стрижакова» інформує про ремонтні роботи… Які молодці, це ж вони, мабуть, і відремонтували!

Дивитися блог повністю:

Нагадаємо, в редакційній статті Двоє на старті та примарне бюро ми зазначали, що в доступних онлайн державних реєстрах громадських об’єднань, неприбуткових організацій та громадських формувань інформація про «муніципальное бюро Стрижакова» відсутня.

Нагадаємо, в середмісті Кропивницького з агітаційних наметів розповсюджують листівки, інформація у яких може бути спрямованою на маніпуляцію громадською думкою містян.